1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Українці за кордоном пройшли опитування: відповіді шокують

0 Аналітика Світ

Половина українських біженців у Європі не повернуться на Батьківщину.

Українці за кордоном пройшли опитування: відповіді шокують

Більшість українських біженців у Європі задоволені своїм життям за кордоном, але значна частина прагне отримати громадянство нової країни. Лише 50% українців готові повернутися на Батьківщину, якщо війна закінчиться. 

Такі дані показало нове опитування КМІС, проведене серед українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії. Отримана інформація демонструє, що, українці загалом добре організували своє життя за кордоном, утім частка незадоволених новими умовами проживання все ж залишається доволі високою. 

Задоволеність біженців життям за кордоном

66% опитаних біженців у Німеччині, Польщі, Чехії задоволені або скоріше задоволені своїм життям у новій країні. З них 28% респондентів повністю задоволені, а 38% – скоріше задоволені. 26% взагалі не задоволені умовами життя за кордоном, з них абсолютно не задоволені – 6%.

Прагнення до нового громадянства

7% опитаних респондентів вже мають громадянство іншої країни. Ще 12% подали документи на отримання громадянства і чекають на рішення. 45% хотіли б, але не подавали документи на отримання громадянства, а 34% взагалі не планують отримувати громадянство іншої країни.

Умови повернення в Україну

34% респондентів вважають головною умовою для повернення в Україну нормальну роботу критичної інфраструктури. 34% називають безпеку. 26% очікують на вирішення житлових питань. 26% хочуть, щоб завершилося повномасштабне вторгнення. 16% вважають важливою можливість знайти роботу. 13% говорять про умови для дітей відвідувати школу/садок. Ще 4% повернуться, якщо деокупують їхній населений пункт.

Скільки біженців повернуться в Україну

50% опитаних, ймовірно, повернуться в Україну, згідно з дослідженням. Ця оцінка ґрунтується на тому, що ці люди: не мають і не подавали документів на отримання громадянства іншої країни, не повністю задоволені життям за кордоном. Висловлюють певні умови для повернення (і не планують надовго залишатися).

 Що ще питали в українців?

Хоча війна і змусила мільйони українців покинути свої домівки, більшість з них не втрачають віри у перемогу України. Опитування біженців показало, що: 40% респондентів абсолютно впевнені у тріумфі України, а ще  60%  – сподіваються на перемогу, але не такі впевнені.

Також громадяни поділилися, що у 2024 році війна далеко не на першому місті серед їхніх турбот. Ключовою проблемою українці назвали високі ціни на продукти харчування та високі тарифи на комунальні послуги. Найбільшою загрозою для розвитку України громадяни вважають не війну, а корупцію у державних органах. Військова агресія Росії опинилася в переліку на другому місці. 

Читайте також: Уже з 18 травня в Україні масштабно посилиться мобілізація: країни Європи озвучили, яка доля чекає на українських чоловіків за кордоном

Читайте також: