1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Заміна Шойгу сприяла затяжній війні: пояснення дій Путіна від ISW

142

Аналітики Інституту дослідження війни (ISW) стверджують, що російський лідер Володимир Путін проводить ротацію керівництва, включаючи Міністерство оборони РФ, щоб зміцнити підготовку до тривалого конфлікту в Україні та, можливо, до майбутнього зіткнення з НАТО.

Заміна Шойгу сприяла затяжній війні: пояснення дій Путіна від ISW

Як повідомляє Українська правда

12 травня Путін призначив Андрія Білоусова міністром оборони Росії замість Сергія Шойгу, якого перевів на посаду секретаря Ради безпеки замість Миколи Патрушева.

За словами експертів, ці зміни на високому рівні після президентських псевдовиборів в Росії наголошують на тому, що Путін робить важливі кроки для мобілізації російської економіки та оборонної промисловості з метою підтримки тривалого конфлікту в Україні та, можливо, підготовки до майбутнього зіткнення з НАТО.

Експерти вказують, що майже десятирічний досвід роботи Білоусова на посаді міністра економіки в російському федеральному уряді та його останній досвід управління різними національними інноваційними проектами в галузі оборонної промисловості та безпілотних літальних апаратів добре підготували його до керівництва Міністерством оборони Росії, яке знаходиться в складних умовах.

“Білоусов відомий як ефективний технократ, а джерела зсередини стверджують, що він має хороші стосунки з Путіним”, - зазначено в звіті.

Експерти також зазначають, що заміна Шойгу Патрушевим на посаді секретаря Ради безпеки відповідає загальній стратегії Путіна щодо тихого відсунення високопоставлених чиновників з питань безпеки, надаючи їм ролі на периферії російської безпекової сфери, замість того, щоб просто звільнити їх.

ISW відзначає, що раніше Путін відсував своїх невдало виступаючих генералів, призначаючи їх на периферійні посади, пов’язані з безпекою та обороною, поза прямим підпорядкуванням, іноді дозволяючи їм “виправити свої помилки і повернутися на службу до Путіна”.

Крім звільнення Патрушева, Путін в основному перепризначив керівників основних російських служб безпеки, що свідчить про те, що він зберігає основний склад лояльних силовиків.

Читайте також: Натиск окупантів у Харківській області: чим відповідає ЗСУ (КАРТА) 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber