1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Скільки коштуватиме зерно у травні: стрімке зростання цін на ячмінь

123
Аналітика Україна

Ціни на ячмінь в Україні значно зросли протягом останнього тижня. Експерти вважають, що збільшення майже на 300 гривень пов’язане з війною в країні, а також з блокуванням польських кордонів, що обмежило доступ до зерна на міжнародні ринки.

Скільки коштуватиме зерно у травні: стрімке зростання цін на ячмінь

Новини.LIVE дослідили, яка ціна на ячмінь в Україні станом на 11 травня 2024 року.

Протягом останнього тижня середня ціна на ячмінь збільшилася майже на 300 гривень. Так, від суботи, 4 травня, до вівторка, 7 травня, тонна ячменю коштувала 5 075 грн. У середу, 8 травня, ціна на ячмінь зросла до 5 100 грн за тонну, а у четвер, 9 травня, ячмінь коштував вже 5 229 грн за тонну. У п’ятницю, вартість ячменю досягла свого тижневого максимуму та становила вже 5 354 грн за тонну. Така ціна на ячмінь тримається й сьогодні.


Як війна з РФ вплинула на експорт зернових

За словами економіста Андрія Новака, український аграрний сектор зазнав серйозних втрат через вторгнення Росії. Ці втрати включають обстріли сільськогосподарських угідь, прямі збитки в активах, блокування портів, пошкодження портової інфраструктури та крадіжки зерна з боку російських військових.

“За останні дні у нас різко зросла кількість обстрілів інфраструктурних об’єктів на півдні України. Це відбувається, тому що росіяни не можуть знищити український морський коридор, через те що він проходить по територіальних водах Румунії та Болгарії, та намагаються бити по портовій інфраструктурі, щоб заблокувати експорт”, — зазначив він.

Нагадаємо, ми з’ясували, що відбувається зараз на українському ринку зерна та які ціни на сою та пшеницю. Ще ми розповідали, скільки в Україні коштує тонна кукурудзи та соняшнику.

Також ми писали, що у травні спостерігається спад кількості вивантаження вагонів із зерном у портах Великої Одеси. Їхня середня кількість щоденно становить 1 260, за тиждень цей показник впав на 1,25%.

Читайте також: Росіянин напав на прикордонника: деталі скандальної бійки 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber