1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Підвищення податків в Україні: експерт виразив свою думку

0 Аналітика Україна

В Україні розглядають можливість підвищення податків, оскільки протягом двох років війни їх не збільшували. Якщо таке підвищення відбудеться, воно ймовірно буде незначним, можливо, на 10% або навіть менше, з урахуванням зовнішньої допомоги, що надається Україні.

Підвищення податків в Україні: експерт виразив свою думку

Про це в коментарі OBOZ.UA розповів експерт з міжнародної економіки Іван Ус.

"Скоріше за все, прийдеться піднімати податки, але ми бачимо, що ми пройшли два роки війни не піднімаючи податки, багато фахівців, аналітиків економічних процесів кажуть, що взагалі-то це майже неможливо, коли країна воює і при цьому не піднімає податки, які потрібні для функціонування держави", – зазначив експерт.

Українська економіка переживає важкі часи через війну та потреби оборонної сфери. В таких умовах, згідно з висновками експерта країні необхідно розглянути можливість підвищення податків. "Прийдеться йти на цей крок, це не буде якесь суттєве підвищення податків, тобто це не на 50%, можливо, на 10% піднімуть податки, а можливо навіть ще менше", – заявив Ус.

Він пояснив, що таке підвищення не буде значним завдяки зовнішній допомозі від різних країн. "Тут ми бачимо, що все ж таки в нас багато перемовин, багато країн, Канада, Австралія, Нова Зеландія, вони всі допомагають, і все це дозволяє отримати кошти, які нам і на зброю вистачає і на виплату соціальних гарантій держави, що також дуже важливо," – зазначив він.

Зазначивши вагу зовнішньої допомоги, Ус підкреслив, що цей фактор має вирішальне значення у забезпеченні економічної стабільності та розвитку України. "Скажу одразу, без міжнародних партнерів ми не зможемо покрити дефіцит бюджету. Тридцять сім мільярдів, про яких казав Мінфін, ми його самотужки не зможемо покрити", – зазначив він.

Читайте також: Фіктивний великий наступ на Харків: експерт пояснив, про що брешуть росіяни при атаці 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також: