1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Українські заробітчани зможуть отримати пенсію: нові правила в законі

0 Аналітика Україна

Україна прийняла новий закон, який дозволяє враховувати стаж, отриманий в інших країнах, при обчисленні пенсії. Зокрема, буде враховуватися страховий стаж, отриманий за кордоном, незалежно від того, чи було укладено угоду про пенсійне забезпечення з цією країною, та чи були сплачені внески до Пенсійного фонду України.

Українські заробітчани зможуть отримати пенсію: нові правила в законі

Як повідомляє видання “На пенсії”, людина, яка повернулася з-за кордону, наприклад, з Італії, зможе врахувати період роботи в цій країні для встановлення права на пенсію в Україні у віці 60, 63 або 65 років, залежно від наявного стажу, Повідомляє oboz.ua

Для цього потрібно буде подати до Пенсійного фонду документ, який підтверджує роботу за кордоном. Однак слід зазначити, що такий стаж буде враховуватися лише для встановлення права на пенсію, але не буде враховуватися при її обчисленні.

Якщо у людини недостатньо стажу для своєчасного виходу на пенсію, весь закордонний стаж буде враховано, але це буде умовний стаж. Цей умовний стаж дозволить вийти на пенсію вчасно, але розмір пенсії буде визначатися лише на основі стажу, отриманого в Україні, тобто лише за той час, коли були сплачені страхові внески. Тобто робота за кордоном не вплине безпосередньо на коефіцієнт стажу та розмір пенсії.

“Закон передбачає не враховувати до страхового стажу з 19 лютого 2014 року періоди – військової служби, у силових структурах, незаконних збройних або воєнізованих формуваннях, судових або правоохоронних органах держави-агресора на тимчасово окупованих територіях, а також добровільне зайняття посад у незаконних органах влади”, – повідомили в Мінсоцполітики.

Механізм виплати пенсії для кримчан спрощується. Для них відмінено вимогу отримання інформації від Пенсійного фонду РФ. Тепер людині, яка переїхала з Криму, просто потрібно подати заяву, в якій вказати, що вона не отримує пенсію в Криму і бажає її отримати в Україні. Підтверджень від пенсійних органів Криму не потрібно.

Читайте також:У 18 років обійшла 15 військкоматів: вражаюча історія операторки дронів
Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також: