1. Новини Закарпаття
  2. >

Покоління Z у вогні критики: чи є вони "найменш надійними" серед усіх інших працівників?

26.03.2024 09:44 Аналітика

Gen Z (або Покоління Z): Це демографічна група людей, які народилися в період з 1997 по 2012 роки. Вони є наступниками покоління міленіалів і часто відомі своєю впровадженістю в цифрову технологію, оскільки вони виросли в епоху інтернету і смартфонів.

Gen Z (або Покоління Z): Це демографічна група людей, які народилися в період з 1997 по 2012 роки. Вони є наступниками покоління міленіалів і часто відомі своєю впровадженістю в цифрову технологію, оскільки вони виросли в епоху інтернету і смартфонів.

68% власників малого бізнесу в США заявили, що представники покоління Z є "найменш надійними" серед усіх їхніх працівників.

71% сказали, що ці молоді працівники з великою ймовірністю можуть мати проблеми з психічним здоров'ям на робочому місці.

Це останні дані нового звіту Індексу економіки свободи проведеного Public Square та RedBalloon цього місяця, пише Hugs.fund.

В цілому, думки в опитуванні свідчать, що коли представники покоління Z входять до складу робочої сили — компаніям стає важко працювати в тих умовах. Все більше роботодавців заявляють, що молоде покоління є токсичним для їхнього бізнесу.

Але так було завжди при “зміні поколінь”

"Покоління Z - одне з найбільш поінформованих, впевнених у собі і не байдужих, тому що вони бачили, що сталося з міленіалами до них", - сказав Спейс в інтерв'ю журналу Newsweek.
"Їхні очікування щодо прозорості, інклюзивності та цілеспрямованості в роботі часто неправильно трактуются. Вони розглядаються, як право на пільги або ненадійність" - коментують HR спеціалісти.

Ден Спейс, HR-консультант, каже, що оскільки дослідження відображає думки власників малого бізнесу, воно може бути викривленим. За його словами, ці види бізнесу часто не платять достатньо або не пропонують високоякісну корпоративну культуру. В той же час покоління Z, як правило, шукає себе в якісь ролі або кар'єрі, за яку вони беруться.

Погляд на покоління Z як на "токсичне" покоління має право на життя. Але це може бути пов'язано з неправильним розумінням того, в який період вони вийшли на ринок праці і що їм довелося пережити до цього.

Це був період швидкого технологічного прогресу, буму соціальних мереж і, як наслідок, зміни соціальних цінностей. Це також було під час пандемії COVID-19, коли компанії перейшли на віддалену роботу і змінили підхід до навчання для підготовки нових працівників.

Зображення покоління Z як токсичного і “найменш надійного” для робочих місць не тільки несправедливе але й не враховує ширший контекст еволюції вакансій та ринку праці. Що важливо, воно також відображає потенційну нездатність роботодавців задовольнити потреби своїх Z- співробітників. Прийняття того факту може розкрити величезний потенціал цих працівників.

Замість того, щоб нарікати на молоде покоління, роботодавці повинні замислитися над тим, що, покоління Z може бути новим шансом для них. Існують  кращі/інакші погляди на робочу ефективність і можливо, ці люди принесуть потрібні зміни для роботодавців.

В українських реаліях в умовах дефіциту кадрів на ринку праці перед роботодавцями, можливо, і не стоїть питання вибору.  Проте, розуміння того, що GEN Z потрібно не просто адаптувати до вашої корпоративної культури але й створити умови, в яких ці молоді працівники зможуть найкраще проявити свій потенціал - принесе профіт в майбутньому.

Читайте також: “Золота лихоманка”: ціна на золото побила історичний рекорд

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 


Цей матеріал також доступний на таких мовах:РосійськаУгорськаАнглійська