1. Новини Закарпаття
  2. >

Українцям перерахують пенсії до 1 березня: хто й скільки отримає

24.02.2024 22:17 Аналітика ВАЖЛИВО

В Україні з 1 березня розмір індексації становитиме 8%. Такий розмір надбавки пораховано за формулою, він враховує торішню інфляцію та середній показник за три роки зростання зарплат.

В Україні з 1 березня розмір індексації становитиме 8%. Такий розмір надбавки пораховано за формулою, він враховує торішню інфляцію та середній показник за три роки зростання зарплат.

Індексація на 8% менша, ніж раніше прогнозували. Тоді, розробляючи бюджет, припускали, що пенсії за формулою можна буде підвищити на 13%. Такий прогноз ґрунтувався, зокрема, на оцінках рівня інфляції. Однак у 2023-му інфляція виявилася у кілька разів нижчою, ніж прогнозували, – як результат, індексація пенсій буде на рівні 8%, пояснила у коментарі OBOZ.UA заступниця міністра соцполітики Дарина Марчак.

"Індексацію на 8% розраховано за формулою, яка передбачена законодавством. У формулі розрахунку розміру інфляції є показник інфляції за минулий рік. Інфляція була в розмірі всього 5,1%, тому і розмір індексації вийшов ось таким", – розповідає Марчак.

Зазначимо, в Україні щорічна індексація рахується за формулою:

  • чинний розмір пенсії + розмір індексації у відсотках.

Своєю чергою розмір індексації рахують як:

  • 50% середнього показника за три роки зростання зарплат + 50% інфляції за минулий рік.

Індексація зачепить понад 10 млн українців:

  • 9,5 млн цивільних пенсіонерів;
  • майже 600 тис. пенсіонерів силових відомств;
  • майже 100 тис. "чорнобильців".
"Це вже третя індексація за час повномасштабної війни. Пенсії буде підвищено майже на 8%. Середній розмір підвищення сягне 322 грн, а середня пенсія зросте до 5717 грн", – розповів Шмигаль. Середня пенсія станом на 1 січня 2024 року, нагадаємо, становила 5385 грн.

У Мінсоцполітики уточнили, що індексація-2024 зосередиться на підвищенні найнижчих пенсій. Також було встановлено максимальний розмір індексації – він тимчасово становитиме 1500 грн для всіх отримувачів пенсій і страхових виплат. "Це робиться для того, щоб підвищити пенсію для якомога більшої кількості людей", – пояснили у Мінсоці.

Читайте також: Фінансовий гороскоп від 26 лютого до 3 березня: відомо, кого очікує фінансовий успіх цього тижня

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська