1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Як зміняться ціни на продукти у 2024 році: експерт зробив прогноз

101
Аналітика Україна

Перший віце-президент Торгово-промислової палати України Михайло Непран повідомив, що загалом економічних ризиків для різкого подорожчання продуктів у 2024 році немає.

Як зміняться ціни на продукти у 2024 році: експерт зробив прогноз
"В нас дуже хороші врожаї зерна. Де зерно, там є хліб, макарони, там є комбікорм, тому є курятина. А це основний мʼясний вид, який українці широко вживають. Виробники курятини не прогнозують росту цін. Буде звичайно інфляційна складова, буде впливати війна і ризики блекаутів… Якщо говорити з економічної точки зору, то причин для різких коливань цін немає, тому не варто бігти закуповуватись наперед", - сказав експерт в ефірі інформаційного телемарафону

Проте, за його словами, є окремі товари, які є в групі ризику на зростання вартості. Це, наприклад, кондитерка, тому що польський страйк призводить до блокування доставки какао бобів, які необхідні для виробництва. Також може трохи подорожчати риба та морепродукти, які є імпортними. 

"На вітчизняні продукти, які виробляються в Україні, різкого росту цін не передбачається. А от зовнішні впливи, той же польський страйк, через який кондитери вже бʼють на сполох, може призвести до нестачі какао бобів і спричинити або ріст цін, або навіть невеликий дефіцит шоколадних виробів", - говорить Непран. 

Читайте також: Новий рік в Україні: де буде зимова казка, а де - похмура осінь 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber