1. Новини Закарпаття
  2. >

Експерт розповів, що буде з курсом долара у грудні

24.11.2023 12:59 Аналітика Голос Карпат

У грудні валютний ринок продовжить слідувати тенденціям листопада, а коридор обмінного курсу прогнозується в межах 37-38 грн./дол. та 39-41 грн./євро.

У грудні валютний ринок продовжить слідувати тенденціям листопада, а коридор обмінного курсу прогнозується в межах 37-38 грн./дол. та 39-41 грн./євро.

Як розповів у коментарі УНІАН начальник департаменту казначейства "Глобус Банку" Тарас Лєсовий, за всіма ознаками на міжбанківському валютному ринку курсові коливання перебуватимуть в кордонах 36-38 грн/$ та 39-41 грн/€, поточні коливання не перевищать 0,2 грн, а спред (різниця між курсами покупки та продажу) буде мізерною - до 0,1 грн.

"Щодо ситуації на готівковому ринку, через наближення свят ми припускаємо, що на готівковому ринку пропозиція може зрости на 10-15% (частина громадян, готуючись до святкувань, може реалізувати частину валютних накопичень), що позначиться на курсі - міжринкова різниця курсів може скоротитися з 1-1,5% до 1-0,7%", - сказав банкір. 

За його словами, грудень може виявитися "рімейком" листопада: курсовий коридор буде в межах 37-38 грн/$ та 39-41 грн/€, різниця між курсами покупки та продажу буде в амплітуді 0,3-0,5 грн, а поточні (щоденні) курсові зміни не перевищать 0,5 грн.

Серед інших факторів, що впливатимуть на валютний ринок, залишаються ситуація в економіці країни, експортний розвиток та обсяг макрофінансової підтримки. Лєсовий наголосив, що цей фактор вже "тисне" на ринок, адже наступного року Україна потребуватиме понад 40 млрд дол. для того, щоб у надскладних умовах війни зуміти збалансувати бюджет.

"Таким чином, якщо не виникнуть якісь форс-мажорні обставини, ситуація на валютному ринку залишатиметься цілком оптимістичною: курсові зміни можуть бути частими, однак цілком окресленими та без "аритмії". Ні шалені злети, ні падіння курсів ринку поки що не загрожують", - резюмував банкір.

Читайте також: Поліція попереджає закарпатців про нову шахрайську схему в інтернеті: що потрібно знати 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими