1. Новини Закарпаття
  2. >

До кінця серпня бензин та дизель здорожчають ще більше: прогнози експертів

16.08.2023 18:14 Аналітика

Експерт вважає, що ціна на бензин сягне 57-58 гривень за літр.

Експерт вважає, що ціна на бензин сягне 57-58 гривень за літр.

Ціни на АЗС на дизельне пальне та бензин в Україні не припинять своє зростання та збільшаться ще мінімум на 2-3 гривні у наступні два тижні.

Як розповів директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн в ефірі одного з телеканалів, це відбуватиметься через те, що світові ціни на енергоносії залишаються високими. А запасів пального за старими розцінками з червня вже майже немає.

"Я думаю, що на нас ще чекає додаткове подорожчання. Думаю, що ціна на бензин сягне 57-58 гривень за літр. Дизпальне десь 55-56 і скоріш за все це станеться ще до кінця серпня", - каже експерт. 

При цьому Куюн сумнівається, що ціна на пальне сягне 60 гривень за літр, але вона впритул може наблизитись до цієї позначки. 

"Поки що бачимо, що ще є потенціал зростання на 2-3 гривні", - додав він.

За словами експерта, автогаз так само дорожчає в Україні, бо він імпортний і за кордоном його вартість теж зростає. Проте газ додає у ціні повільніше, бо на нього не був підвищений акцизний збір, на відміну бензину та ДП.

При цьому експерт вважає, що переобладнувати своє авто на автогаз в Україні завжди було вигідно через те, що його ціна історично нижча за інші види пального.

"Я думаю, що всі, хто міг перейти на газ вже перейшли на нього давно. Тому що державна політика останні 10 років була дуже лояльна до використання скрапленого газу і дозволила водіям зекономити немало коштів", - сказав чоловік. 

У період з 1 по 2 серпня середня ціна по країні бензину марки А-95 зросла на 0,48 грн/л і склала 49,38 грн/л, бензин А-95+ здорожчав на 0,57 грн/л - до 51,62 грн/л, а дизельне пальне (ДП) - на 0,49 грн/л, до 48,59 грн/л. 

Читайте на ГК:Через які хвороби не мобілізують з 18 травня: повний перелік
Читайте на ГК:"Не вперше": відомого співака зупинили представники ТЦК (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Штрафи суттєво зросли: що буде, якщо не оновити дані в ТЦК