1. Новини Закарпаття
  2. >

Місць немає, ціни виросли: скільки коштує відпочинок у Карпатах

22.07.2023 13:29 Аналітика Актуально

Карпати цього року – одне з найпопулярніших місць відпочинку українців. Через це ціни значно зросли, а бронювати місця краще заздалегідь.

Карпати цього року – одне з найпопулярніших місць відпочинку українців. Через це ціни значно зросли, а бронювати місця краще заздалегідь.

Проте ці фактори не зупиняють відпочивальників.

Потік туристів влітку 2023 року повернувся до довоєнного рівня, розповіли місцеві експерти журналістам РБК-Україна.

Найбільше українців приваблює курортний Буковель та його околиці.

Попри зростання цін, відпочивальники заселили всі готелі, до яких легко доїхати. В більш віддалених місцях ще можна знайти пропозиції, але і дорога туди буде важчою.

"Буковель і околиці вщент заселені, такого я не пам'ятаю навіть взимку. Відповідно і літні ціни на цей напрямок виросли на 50% точно в порівнянні з попередніми роками", – розповів Ігор Губіліт, директор туроператора "Відвідай".

На офіційному сайті місць на найближчі дати майже немає. В окремих готелях зустрічаються поодинокі випадки, коли номери ще можна забронювати.

Українцям варто бути готовими, що шансів знайти вільне місце в популярних регіонах в легкому доступі набагато менше, ніж в віддалених садибах. Однак кількість місць, де можна насолодитися гірським повітрям, цього року збільшилася. Власники будинків, готелів та садиб знову відкрили свої двері для відпочиваючих.

Окрім пасивного відпочинку, туристів також приваблюють різні тури та екскурсії. Однак ціни на них також зросли на 15-20%. Причиною стали нові цінники від перевізників, пояснили в турфірмі. Ціни на паливо цього року значно зросли.

Тож, в українців ще є шанс забронювати відпочинок в Карпатах, хоч і доведеться заплатити більше, ніж в попередні роки. Експерти радять шукати житло в менш відомих населених пунктах – Космач, Колочава, Нижня Апша. Ціни там доступніші, а краєвиди нічим не поступаються відомим туристичним місцям.

Нагадаємо, "Війна вже закінчилась, комедію нам треба": мережа Фейсбук ледь не "палає" | Голос Карпат (goloskarpat.info)

Читайте на ГК:Непоправна втрата сколихнула всіх закарпатців: клята війна забрала життя ще одного Героя (ФОТО)
Читайте на ГК:Бомбосховище на Закарпатті за 14 мільйонів: де розташовано масштабну споруду в області і хто будує?
Читайте на ГК:Уже цими вихідними: невже Захід України перетвориться на дюни?