1. Новини Закарпаття
  2. >

У “Дії“ запустили нововведення для ФОП: від сьогодні доступна нова послуга

21.06.2023 19:04 Аналітика

У державному сервісі "Дія" з'явилася нова послуга для ФОП. Вона почала працювати сьогодні, 21 червня.

У державному сервісі

У Мінцифрі нагадали, що зареєструватися підприємцем через програму "Дія" можна лише за 15 хвилин. Тепер за допомогою платформи можна закрити ФОП. Про це повідомив керівник з розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації Мстислав Банік.

Він розповів про успішні результати функції відкриття ФОП через "Дію", яке стало автоматичним.

"Відкриття ФОП зберегло державі 73 тисячі людиноліт. Тобто часу, коли людина відкриває заяву, перевіряє", - пояснив Банік.

За словами експерта, на відкритті вже 10 полів та автоматично за 1,5 секунди можна відкритися, а тепер - ще й закритися. Послугу запустили сьогодні, вона працюватиме в автоматичному режимі.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров прокоментував новацію:

"Послуга із закриття ФОП повністю автоматична. Немає будь-якого людського фактора. Більше не потрібно довго чекати, доки заяву вручну опрацює держреєстратор. Інформація підтягується з Єдиного державного реєстру (ЄДР) — це унеможливлює помилки. Вам потрібно лише перевірити дані та поставити електронний підпис. Далі заява опрацьовується автоматично. Результат отримайте на пошту та в особистому кабінеті громадянина на порталі "Дія"".

Які послуги можна отримати у "Дії"

В даний момент на платформі Дія доступні 25 електронних сервісів. В українців є можливість відкрити ФОП, згенерувати судове рішення, переказати кошти на армію, сплатити податки, отримати різні довідки та навіть подивитися телебачення у смартфоні.

Однією із недавніх послуг у "Дії" став обмін та відновлення посвідчення водія. Сервіс запустили наприкінці травня. Ним можуть скористатися як водії-новачки, у яких закінчився дворічний термін дії першого посвідчення, так і люди, які пошкодили або втратили документ, змінили прізвище і ті, кому зручніше користуватися цифровим документом.

Читайте на ГК:Перегляд зарубіжних фільмів з українською озвучкою
Читайте на ГК:Водіям приготуватись: ціни на паливо рекордно зростуть
Читайте на ГК:В Україні може з'явитись спецпідрозділ зоополіції: ініціативу розгляне Володимир Зеленський