1. Новини Закарпаття
  2. >

Ціни на бензин в Україні з 1 липня зростуть більше, ніж очікується, – експерт

21.06.2023 17:26 Аналітика

Після запровадження в Україні з 1 липня 2023 року довоєнних податків на паливо, як збирається зробити Кабінет міністрів, мережі АЗС збільшать ціни більше, ніж прогнозують деякі експерти.

Після запровадження в Україні з 1 липня 2023 року довоєнних податків на паливо, як збирається зробити Кабінет міністрів, мережі АЗС збільшать ціни більше, ніж прогнозують деякі експерти.

Так вважає директор спеціальних проектів НТЦ "Психея" Геннадій Рябцев, пише Today.ua.

За його словами, якщо уряд дійсно з 1 липня поточного року запровадить довоєнні акцизи на паливо та підвищить ПДВ на паливо з 7% до 20%, то тоді українські мережі АЗС піднімуть вартість бензину приблизно на 12 гривень за літр, дизельного палива – приблизно на 10 гривень за літр, а автогазу – на 5 грн за літр.

Тобто, згідно з прогнозом Рябцева, після 1 липня бензин А-95 в Україні в середньому коштуватиме 56,56 грн за один літр, дизельне паливо – близько 53 грн/літр, а автогаз – близько 31,91 грн/літр.

Геннадій Рябцев вважає, що після 1 липня українські мережі АЗС не одномоментно збільшать ціни. Цей процес триватиме деякий час. Деякі мережі АЗС, на думку Рябцева, можуть підняти цінники навіть більше, ніж прогнозує. Наприклад, деякі мережі АЗС можуть збільшити вартість бензину А-95 не на 10 гривень за літр, а, наприклад, на 15 гривень за літр.

Тим часом, інші експерти раніше прогнозували, що після введення в Україні з 1 липня 2023 року довоєнних податків на паливо ціни на бензин збільшаться на 10 грн/літр, на ДП - на 8 грн/літр, а на автогаз - на 3 грн/літр.

Звісно, хотілося б взагалі до перемоги над російськими окупантами уникнути запровадження довоєнних податків на пальне. Але, зважаючи на все, Кабмін не збирається скасовувати своє рішення. Усе питання тепер у тому, на скільки можуть підвищитися ціни на бензин, дизель та скраплений газ. Водіям залишається сподіватися, що ціни не піднімуться надто високо, що мережі АЗС намагатимуться не допустити значного зростання цін. Наприклад, за рахунок зниження маркетингових знижок.

Тим часом, деякі українці напередодні введення довоєнних податків на паливо почали запасатися бензином. Але потрібно врахувати, що паливо підлягає правильному зберіганню, і лише на період приблизно 6 місяців (після цього знижуватиметься октанове число).

Читайте на ГК:Найвірніші партнери: чоловіки з цими іменами не здатні на зраду
Читайте на ГК:Весна обіцяє зростання і нові можливості: фінансовий гороскоп для усіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:"Перегони" на кордоні: на Заході двоє "спринтерів" збиралися потрапити до Румунії (ВІДЕО)