1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

За новим тарифом: відомо скільки тепер коштуватиме подивитись телевізор та зарядити телефон

120
Аналітика Україна

В Україні через підвищення тарифу на електроенергію година перегляду телевізора з червня в середньому подорожчає з 14 до 26 копійок. За годину використання комп'ютера ціна зросла з 26 до 47,5 копійок.

За новим тарифом: відомо скільки тепер коштуватиме подивитись телевізор та зарядити телефон

Про те, скільки доведеться платити за використання техніки за новими тарифами, читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Скільки доведеться платити

Скільки потрібно заплатити за комп'ютер та телевізор. Комп'ютер разом з екраном може споживати близько 180 Ватт/годину. За старим тарифом це 26 копійок, а за новим – 47,5 копійки. Допустимо, що ви щодня користуєтеся комп'ютером протягом трьох годин. За старим тарифом комп'ютер коштував 23,3 грн. А за новим тарифом доведеться заплатити вже 42,7 грн. на місяць.

ТБ, залежно від діагоналі, споживає до 100 Ватт/год. За старим тарифом за годину перегляду ТБ доводилося платити 14 копійок. А за новим тарифом уже 26 копійок. Таким чином, за умови перегляду ТБ протягом трьох годин на день раніше місяця потрібно було платити 12,6 грн, а за новим тарифом вже 23,4 грн.

Холодильник може використовувати від 17,1 до 38,4 кВт*годину на місяць. Припустимо, що ваш холодильник витрачає 25 кВт*год. До червня за такий обсяг струму потрібно було сплачувати 36 грн. А вже з червня ціна становитиме 66 грн. Пральна машинка, якщо користуватися її дві години на тиждень, витрачає близько 20 кВт * год на місяць. Раніше за такий обсяг струму потрібно було платити 28,8 грн., а за новим тарифом уже 52,8 грн.

Заряджання телефону використовує близько 3 кВт*годину на місяць. Ціна зросла з 4,32 до 7,92 грн на місяць.

Як підвищили тариф

З 1 червня в Україні діє єдиний тариф на електроенергію. Кожна кВт*година коштує 2,64 грн. До 1 червня діяло два тарифи:

при використанні до 250 кВт*годину потрібно було сплачувати 1,44 грн за кожну; при використанні від 250 кВт * год - 2,64 грн за кожну.

Рішення про перегляд тарифів ухвалив Кабінет міністрів. Вони розглядали близько десятка різних сценаріїв, серед яких була пропозиція зберегти кілька різних тарифів, залежно від обсягу споживання. Однак у середньому українська сім'я використовує 160 кВт*годину струму на місяць. Тому за збереження пільгової ціни її змогла б користуватися більшість сімей.

Зазначимо, Без паніки: відомо як підрив Каховської ГЕС вплине на вартість продуктів 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber