1. Новини Закарпаття
  2. >

Кавуни 2023: коли і якою вартістю порадують українців

05.06.2023 09:53 Аналітика Актуально

Херсонські кавуни цьогоріч смакуватимуть українцям дешевше ніж торік, а в Закарпатті найближчим часом теж збиратимуть урожай соковитої ягоди.

Херсонські кавуни цьогоріч смакуватимуть українцям дешевше ніж торік, а в Закарпатті найближчим часом теж збиратимуть урожай соковитої ягоди.

Ціни на кавуни в Україні цього літа будуть нижчими за торішні. Ягода стане доступнішою, оскільки частину територій Херсонської та Миколаївської областей деокупували та розмінували навесні. Це дозволило фермерам посадити врожай, і в липні вони вже збиратимуть баштанні.

За словами першого заступника міністра аграрної політики та продовольства Тараса Висоцького, про масовий збір урожаю кавунів можна говорити в липні та серпні. Виробництво цього року однозначно більше, ніж минулого, і ціни на ягоду в новому сезоні баштанних будуть доступними для українців, зазначає чиновник.

Наскільки цінники знизяться – зараз важко спрогнозувати, оскільки нестабільність погоди може вплинути на врожай. Другий фактор, який впливає на ціну ягід – це вартість пального. Від нього залежатиме вартість логістики. Адже, щоб привезти кавуни з Херсона, припустимо, до Києва, потрібно подолати майже 600 км. 

В українських супермаркетах з'явилися перші кавуни – поки що привізні. Проте ціни "кусаються". Кілограм ягоди коштує мінімум 40 гривень. Кавуни в Україну завозять поки що з Туреччини та Греції.

Варто додати, що закарпатські ринки обіцяють поповнити і ягодою вирощеною в нашій області. Фермери анонсують, що вже скоро можна буде збирати перший цьогорічний урожай. 

Нагадаємо, Нічний тариф на електроенергію: як можна заощадити на комуналці 

Читайте на ГК:Українцям доведеться економити: тарифи на електроенергію змушені підвищити
Читайте на ГК:Мобілізація в режимі "нон-стоп": ТЦК отримають доступ до унікальної інформації про кожного українця
Читайте на ГК:Обережно, фальшиві долари: українців попереджають про дієву шахрайську схему