1. Новини Закарпаття
  2. >

Пального залишилося на 30 днів: українцям розповіли, чи є сенс бігти на заправки з каністрами

17.05.2023 15:01 Аналітика

Попри заяву Міністерства енергетики про запас в Україні пального на 30 діб, українцям не варто їхати на АЗС із каністрами, щоб запастись пальним.

Попри заяву Міністерства енергетики про запас в Україні пального на 30 діб, українцям не варто їхати на АЗС із каністрами, щоб запастись пальним.

Про це повідомив директор Консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн на сторінці в Facebook, зазначивши при цьому, що це досить високий показник, проте для національної безпеки його потрібно збільшити до двох місяців, як пропонує Кабмін.

"Все добре, пальне є, на заправку з каністрами не поспішаємо, бо ціна ще буде падати. Щодо рецедиву дефіциту через раптові атаки ворога скажу так: в атаки вірю, в дефіцит - ні. За рік побудована розгалужена та потужна система постачань, створено величезний флот бензовозів, укладені контракт та зацементовані маршрути", - написав він. 

"Той 30-денний запас, який нині є у трейдерів і який дійсно є чималий за параметрами цієї галузі – ситуативний. Сьогодні він є, завтра нема, це рішення кожного окремого трейдера. Мета створення мінімального запасу нафти та нафтопродуктів – законодавчо зобов’язати трейдерів тримати певний запас в залежності від їх обороту. Це практика Європи та інших розвинутих країн", - пояснив він.

При цьому, Куюн вважає поганою ідею створювати великі нафтобази на території Україні, адже росіяни наносять по ним ракетні удари. Крім того, експерт прогнозує навіть зниження вартості пального.

"Зберігається потенціал подальшого охолодження цін на 2-3 грн/л. Сподіваюсь, за 2-3 тижні він буде реалізований", - повідомив Куюн.

Нагадаємо, Синоптики попереджають українців про сильний вітер, дощі та грози: де буде найгірша погода 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте на ГК:“Нічого особистого - тільки бізнес”: Coca Cola отримала рекордний прибуток за 2023 рік в Росії
Читайте на ГК:"З'являться в найближчі кілька місяців": Укрзалізниця стоврить новий тип вагонів
Читайте на ГК:Продаж цигарок під жорстким обмеженням: ВР "порадувала" українців черговим "сюрпризом"