1. Новини Закарпаття
  2. >

Рахункові палати України та Німеччини активізують аудиторську співпрацю: обговорили майбутні нововведення

16.05.2023 16:57 Аналітика

Спільна делегація Рахункової палати та Комітету Верховної Ради України з питань бюджету відвідала з робочим візитом Німеччину.

Спільна делегація Рахункової палати та Комітету Верховної Ради України з питань бюджету відвідала з робочим візитом Німеччину.

   Спільна делегація Рахункової палати та Комітету Верховної Ради України з питань бюджету відвідала з робочим візитом Німеччину, де провела низку зустрічей і практичних сесій з керівниками та аудиторами Федеральної Рахункової палати Німеччини, Рахункових палат земель Гессен, Саксонії та Баварії. 

   У своєму виступі очільник Рахункової палати Андрій Майснер подякував німецьким колегам за підтримку та готовність до практичної аудиторської співпраці, а також зазначив, що безпрецедентна допомога Україні з боку Німеччини та німецького народу (як фінансова, так і технічна) та порятунок від війни тимчасово переміщених осіб з України потребують спільних практичних кроків вищих органів аудиту двох країн.

«Довіра, партнерство та взаємовигідний розвиток потребують якісного контролю за цільовим та ефективним використанням фінансових ресурсів в інтересах платників податків України та Німеччини», - підкреслив Андрій Майснер. 

Представники ВОА України та Німеччини опрацювали аудиторські практичні кейси та домовились найближчим часом провести взаємну верифікацію методологій аудитів для моделювання оптимальних форм і видів практичної взаємодії. Адже окрім важливості професійного розвитку та взаємообміну, існує обʼєктивна потреба в зовнішньому державному аудиторському контролі для забезпечення належної прозорості та підзвітності використання коштів, що надходять з Німеччини до України як в форматі цільової бюджетної підтримки, так і в інших формах.

Особливу увагу на практичних сесіях учасники приділили темам аудитів в муніципальному секторі та в системі державних монополій. Німецькі аудитори поділились своїм досвідом і презентували практичні кейси щодо аудитів в таких сферах: підтримка тимчасово переміщених осіб, автомобільні дороги, залізнична інфраструктура, будівництво та управління федеральною нерухомістю, муніципальне господарство тощо.

Крім того, народний депутат України Павло Фролов повідомив німецьким колегам, що готується до внесення в парламент законопроєкт щодо приведення мандату Рахункової палати у відповідність з принципами INTOSAI та кращими європейськими й світовими практиками. 

«Цей майбутній закон є реакцією на виклики часу та на оцінку європейськими партнерами стану зовнішнього державного аудиту в Україні. Європейська інтеграція та взяті зобов’язання для вступу України до ЄС, відновлення країни за підтримки міжнародних партнерів і забезпечення прозорості та підзвітності в системі публічних фінансів - це об’єктивні вимоги щодо оновлення мандату Рахункової палати та посилення її ролі щодо якості управління публічними фінансами в Україні», - зазначив член Комітету ВРУ з питань бюджету Павло Фролов.

Нагадаємо, До України їде нова зброя: бойові літаки наразі під питанням

Читайте на ГК:Перегляд зарубіжних фільмів з українською озвучкою
Читайте на ГК:Водіям приготуватись: ціни на паливо рекордно зростуть
Читайте на ГК:В Україні може з'явитись спецпідрозділ зоополіції: ініціативу розгляне Володимир Зеленський