1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

"Щось сюди, а щось звідси": Закарпатська митниця назвала кількість експортно-імпортних операцій

0 Аналітика Закарпаття

За перші 4 місяці 2023 року закарпатські митники оформили понад 43,4 тис митних декларацій, з яких у режимі імпорт – 24,8 тис, експорт – 17,6 тис та транзит – 876 МД.

"Щось сюди, а щось звідси": Закарпатська митниця назвала кількість експортно-імпортних операцій

6 353 учасників ЗЕД нині акредитовані у зоні діяльності Закарпатської митниці. Понад 20% із них здійснювали зовнішньоторговельні операції впродовж січня-квітня 2023 року.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року відбулось збільшення кількості акредитованих суб’єктів ЗЕД на 919 підприємств.

За перші 4 місяці 2023 року закарпатські митники оформили понад 43,4 тис митних декларацій, з яких у режимі імпорт – 24,8 тис, експорт – 17,6 тис та транзит – 876 МД.

Цьогоріч загальна вартість імпорту становила понад 26,4 млрд грн, що на 50,62%  більше, ніж за січень-квітень 2022 року (13 млрд грн).

Серед переліку основних імпортних товарів: засоби наземного транспорту, реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої; їх частини; прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, хірургічні; електричні машини та обладнання, їх частини; апаратура, в т.ч. і телевізійна, для запису або відтворення звуку та зображення, їх частини та приладдя; пластмаси, полімерні матеріали та вироби з них; чорні метали, різноманітна хімічна продукція тощо.

Основні країни-відправлення товарів у режимі «імпорт» - Угорщина, Чехія, Словаччина, Італія; Іспанія та інші.

Загальна вартість експорту за перші 4 місяці п.р. становила 11,3 млрд грн, що на 24,38 % більше, ніж за аналогічний період минулого року (8,6 млрд грн).

Серед основних експортних товарів: зернові культури; насіння і плоди олійних рослин, інше насіння, плоди та зерна; технічні або лікарські рослини; солома і фураж; деревина і вироби з неї, деревне вугілля; меблі; постільні речі, матраци, матрацні основи, диванні подушки та аналогічні набивні речі меблів, світильники; реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої; їх частини; їстівні плоди та горіхи; шкірки цитрусових або динь та ін.

Найбільше товару експортовано до Євросоюзу: Угорщину, Італію, Німеччину, Словаччину, Австрію, Польщу та ін.

Нагадаємо, Навчання за кордоном: чому українські школярі залишають польські школи

Читайте також: