1. Новини Закарпаття
  2. >

Частина громадян залишиться без грошей: в Україні посилили вимоги до надання соцдопомоги

09.05.2023 10:06 Аналітика Актуально

Наприкінці квітня поточного року уряд ухвалив постанову №340, яка розширила перелік підстав, за наявності яких певні види соціальних допомог більше не призначатимуть.

Наприкінці квітня поточного року уряд ухвалив постанову №340, яка розширила перелік підстав, за наявності яких певні види соціальних допомог більше не призначатимуть.

Зокрема, йдеться про дві категорії зі списку.

Як інформує "Юридичний порадник для ВПО", у постанові вказуються такі категорії, як одинокі матері та малозабезпечені родини.

Ці категорії не зможуть претендувати на держдопомогу, якщо особи, які входять до складу їхньої родини, упродовж 12 місяців перед місяцем звернення за призначенням допомоги витратили суму, яка на дату проведення операції перевищувала 50 тисяч гривень. Сюди входить придбання земельної ділянки, квартири чи будинку, іншого нерухомого майна, автівки, цінних паперів, віртуальних активів, будівельних матеріалів тощо.

До того ж не отримають кошти вищевказані категорії осіб, які оплатили за один раз будь-які роботи чи послуги (виняток становлять медичні, освітні та житлово-комунальні послуги згідно із соціальною нормою житла та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування). У відповідний перелік входить також купівля безготівкової чи готівкової іноземної валюти, банківських металів (виняток — валюта, отримана від благодійних організацій або придбана для оплати медичних та/або освітніх послуг).

Обмеження стосуються й тих громадян, які здійснили платіж, що випливає з правочинів, за якими передбачено набуття майнових прав на нерухоме майно чи транспорт (виняток: об’єкти спадщини та дарування), або ж внесли зазначену суму до статутного капіталу товариства, підприємства, організації. Сплата коштів як благодійна діяльність або надання фінансової допомоги (позики) — також входить до переліку обмежень.

Якщо до складу родини одиноких матерів та малозабезпечених сімей входять, особи, які на перше число місяця, з якого призначають допомогу, мають на депозитному рахунку у банку кошти, що перевищують 100 тисяч гривень, або державні облігації на таку ж суму, про що зазначається в декларації.

Нагадаємо, Вся Україна "почервоніла": ранок 9 травня почався з масштабної повітряної тривоги 

Читайте на ГК:Вже цього року: війна в Україні завершиться переможним тріумфом та звільненням усіх територій
Читайте на ГК:Розрахунок натурою?: чоловік “вивалив” свій статевий орган на прилавок у магазині
Читайте на ГК:Астрологи назвали жінок за знаком Зодіаку, які роблять чоловіківіз невдах переможцями