1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

НБУ передбачає значне зростання зарплат в Україні: що зміниться

0 Аналітика Україна

НБУ прогнозує зростання зарплат в Україні на 21,9% у 2023 році. Попри те, реальна заробітна плата зросте лише на 1,4% через інфляцію.

НБУ передбачає значне зростання зарплат в Україні: що зміниться

НБУ прогнозує, що середня номінальна заробітна плата в Україні зросте у 2023 році на 21,9%. При цьому реальна заробітна платня (з урахуванням інфляції) зросте на 3,7%.

Це зростання йде за падінням реальних зарплат минулого року. НБУ передбачає, що цьому сприятиме подальша адаптація реального сектора до роботи в умовах високих ризиків і досить м’яка фіскальна політика.

2024 року НБУ прогнозує зростання номінальних зарплат на 19,2% і реальних на 5,7%. А у 2025 році номінальних зарплат на 12,4% та реальних на 4,3%.

НБУ очікує, що збільшення попиту на робочу силу стане вагомим чинником подальшого зростання заробітної плати. Особливо після відкриття кордонів.

Конкуренція за працівників, зокрема з іноземними роботодавцями, ймовірно, збільшить розрив у заробітній платі між мобільними та маломобільними працівниками.

У НБУ зазначають, що найбільше зростання зарплат у 2022 році спостерігалося в держсекторі. Насамперед шляхом підвищення заробітної плати лікарів, держуправління та оборони, ІТ, фінансової та страхової діяльності. Однак номінальна заробітна плата знизилася в обробній промисловості та сфері послуг.

Фінансовий стан домогосподарств у 1 кварталі 2023 року залишався тяжким. Істотним чинником стало зниження економічної активності через дефіцит електроенергії на початку кварталу.

В результаті підприємства оптимізували витрати, у тому числі на персонал, шляхом скорочення його чисельності та зрізання заробітної плати, а також зменшення фактичного робочого часу.

Деякі підприємства підтримали своїх співробітників у негрошовій формі, відкривши «Пункти незламності» у своїх офісах для роботи чи відпочинку.

Підсумок

Попри те, що за прогнозами НБУ, середня заробітна плата зросте до 18 261 грн у 2023 році. Реальна заробітна плата зросте лише на 1,4% через інфляцію.

Нагадаємо, Менше 7,96 гривень: Нафтогаз розповів, як економити на оплаті тарифів 

Читайте також: