1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Тарифи злетять удвічі: коли українцям підвищать ціни на світло

203
Аналітика Україна

Радник прем'єр-міністра України Юрій Бойко розповів, коли українцям чекати підвищення тарифів на електроенергію.

Тарифи злетять удвічі: коли українцям підвищать ціни на світло

Про це пише biz.nv.

Так, ухвалою КМУ від 28 жовтня 2022 р. № 1206 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 р. № 483" передбачено продовження дії спеціальних обов'язків, покладених на учасників ринку електричної енергії для забезпечення суспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії.

При цьому радник прем’єр-міністра України Юрій Бойко зазначив, що нинішня система тарифів на електроенергію неправильна. За його словами, тариф для побутових споживачів приблизно вчетверо нижчий від реальної ціни енергії. У зв'язку з цим на українців вже скоро очікує підвищення тарифів на світ.

"Сьогодні тариф для побутових споживачів приблизно в чотири рази нижчий за реальну ціну енергії. І, підтримуючи цей тариф, держава дотує кожну кіловат-годину незалежно від рівня доходів усіх споживачів. Сьогодні на такі дотації йде вже понад 140 мільярдів гривень на рік", – пояснив він.

На даний момент домогосподарства, які споживають на місяць до 100 кВтг (включно), платять за електроенергію за тарифом 1,44 гривень (з ПДВ) за 1 кВтг. А ось ті, хто споживає понад це, - за тарифом 1,68 гривень (з ПДВ) за 1 кВт·год. При цьому максимальний місячний чек за споживання 250 кВт/год на місяць становить 360 гривень.

Нагадаємо, "Очікується серйозна зміна погоди": синоптик попередила українців 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber