1. Новини Закарпаття
  2. >

"Очі лізуть на лоба": в Україні рекордно здорожчав популярний овоч

17.03.2023 11:31 Аналітика

В Україні злетіли ціни на цибулю

В Україні злетіли ціни на цибулю

Ціна на цибулю в Україні досягла рекордної позначки, але це не межа - в березні-квітні можливий дефіцит овоча, заявила директор з розвитку української плодоовочевої асоціації Катерина Звєрєва.

Зараз вартість 1 кг цибулі досягає 50 грн, але ціна буде рости і далі, заявила вона в коментарі Обозревателю.

"Ціни на цибулю б'ють всі рекорди з часів незалежності України. Запаси цибулі в сховищах українських фермерів вже майже закінчилися. Тому тенденція до подорожчання цибулі на українському ринку збережеться в період березня-квітня", – сказала експерт.

Звєрєва підкреслила, що українські фермери намагаються продати продукцію відразу після збору врожаю, або до початку перших морозів.

"Ті, хто має професійні сховища, можуть реалізовувати продукт і зараз, навесні, коли ціни вищі. Але цього року через війну, обстріли Росією стратегічної інфраструктури, енерго та агрооб'єктів значно збільшилися і виробничі витрати українських фермерів. Через перебої з електроенергією урожай в сховищах почав псуватися швидше", - пояснює Звєрєва.

Вартість цибулі зросла на 200% / index.minfin.com.ua

За словами експерта, існує глобальний дефіцит цибулі, оскільки деякі країни ввели експортні обмеження для захисту локальних ринків.