1. Новини Закарпаття
  2. >

Аналітик відповів, скільки будуть коштувати яйця на Великдень 2023 в Україні

14.02.2023 18:04 Аналітика Думка

Деякі українські супермаркети досі продають курячі яйця дорожче ніж по 70 грн за десяток. Проте протягом найближчих кількох місяців можливе значне падіння ціни на яйця.

Деякі українські супермаркети досі продають курячі яйця дорожче ніж по 70 грн за десяток. Проте протягом найближчих кількох місяців можливе значне падіння ціни на яйця.

Про це пишуть Факти ICTV.

Аналітик Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Валентин Літвінов зазначає, що історично ціни на яйця мають декілька піків на рік. Одним з таких піків, коли ціна невиправдано підвищується, є Великдень.

Що буде з цінами на яйця на Великдень 2023

Літвінов зазначає, що після певної кризи, коли яйця коштували по 100 грн/десяток, наразі ціна стабілізувалась.

"Сьогодні ціна варіюється в межах 50-60 грн за десяток, залежно від регіону. Наприклад, в Херсонській області десяток коштує 63 грн, а в Рівному – 55 грн", – додає експерт.

За його словами, ціна сьогодні впала, бо досягла споживчої червоної лінії.

"Українці не готові купувати яйця за 100 грн, тому ціна поступово спускалася до тих позначок, де люди могли собі дозволити купити десяток", – додає Літвінов.

Але паралельно з цим, виробники швидко зреагували та посадили більшу кількість поголівʼя, яке буде нести яйця. Хтось закупив велику кількість батьківського поголівʼя, а хтось закупив маленьких курчат, які в майбутньому нестимуть яйця.

"Це все було зроблено ще наприкінці вересня. Відповідно, треба чекати пʼять місяців, поки усі ці кури стануть продуктивними та почнуть нести яйця на продаж", – каже експерт.

Літвінов додає, що наприкінці лютого – на початку березня 2023 року можна чекати на суттєві зміни на цінниках.

"Очікувати, що ціна на яйця різко поповзе вниз? Таке може бути. Але це залежить від того, скільки насправді виробники посадили нових курок.

Але зростати ціни точно не будуть! Звичайно, якщо не буде якихось критичних ситуацій. Тобто, якщо окупанти не почнуть знищувати птахофабрики, то ціна на яйця може залишитися такою, як зараз, або трішки знизиться", – додає аналітик.

Що стосується цінової політики на Великдень 2023 року, то аналітик зазначає, що яйця можуть піднятися в ціні точково.

"Наприклад, було 65 грн, а стане 66 грн. Таке може бути. Якісь мережі супермаркетів можуть підвищити ціну, саме через Великдень та збільшений попит, але чекати на суттєве підвищення не варто!", – підсумовує Літвінов.

Нагадаємо, У повітряному просторі Румунії помітили "невідомий об'єкт": подробиці 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:Посилення відповідальності за порушення мобілізації: у Раді проголосували за новий законопроєкт
Читайте на ГК:Новий законопроєкт про мобілізацію: чи призвуть українців до 25 років
Читайте на ГК:Охопить майже всю Україну: синоптик розповіла, що станеться з погодою до суботи