1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні рекордно дорожчає морква: названо причини

30.01.2023 10:57 Аналітика Думка

На українському ринку спостерігається стрімке зростання цін на моркву.

На українському ринку спостерігається стрімке зростання цін на моркву.

Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

Підвищення цін на цю продукцію експерти пояснюють тим, що у багатьох місцевих виробників закінчуються запаси якісної моркви, врожай якої цього сезону був досить низьким.

Так, сьогодні моркву пропонують на продаж по 20-25 грн/кг, що в середньому на 17% дорожче, ніж наприкінці минулого тижня.

Наростальну цінову динаміку в даному сегменті експерти проєкту пояснюють стрімким скороченням пропозиції моркви у місцевих господарствах.

“Багато фермерів вже встигли реалізувати закладену продукцію, більшість великих господарств ведуть відвантаження виключно за укладеними раніше договорами”, – пояснюють аналітики.

Вони зазначають, що на цей час ціна на моркву в Україні вже в середньому у 2,2 раза вища, ніж наприкінці січня минулого року. При цьому більшість ключових гравців ринку не відкидають подальшого цінового зростання в даному сегменті.

“Це пов’язано з тим, що якісної моркви у сховищах українських господарств і так залишилося дуже мало, а постійні перебої з електроенергією негативно впливають на якість цієї продукції. За словами самих виробників, запасів місцевої моркви навряд чи вистачить до кінця цього сезону”, – підкреслюють аналітики.

Читайте на ГК:Мобілізація 2023: яке покарання загрожує чоловікам у разі порушення військового обліку
Читайте на ГК:Жахлива ДТП на Заході України: загинуло подружжя (ФОТО)
Читайте на ГК:Тіло досі не знайшли: в Італії вбили молоду українку (подробиці)