1. Новини Закарпаття
  2. >

Українцям радять готуватися до подорожчання туалетного паперу: подробиці

18.01.2023 14:40 Аналітика

В той час як в країнах ЄС ціни на туалетний папір вже злетіли майже удвічі, в Україні подорожчання цього товару тільки очікується.

В той час як в країнах ЄС ціни на туалетний папір вже злетіли майже удвічі, в Україні подорожчання цього товару тільки очікується.

Попри усі складнощі, українські виробники туалетного паперу наразі утримують ціни на свою продукцію, але довго вони цього робити не зможуть, пише Gazeta.ua з посиланням на аналіз економіста Андрія Новака.

"Найдорожча складова виробництва зараз це оплата енергоносіїв, друга складова - фонд зарплат, і третя - сировина. З цих трьох чинників і формується собівартість продукції. Коли ці елементи зростають, то виробник вимушений рано чи пізно підняти ціни на товар. Я думаю, що по цій товарній позиції (туалетний папір) зростання впродовж року може бути на 50-60%", — спрогнозував експерт.

За словами Андрія Новака, вже сьогодні українські виробники туалетного паперу мають підстави для підвищення цін через проблеми з енергетикою та подорожчання сировини, але вони все ще намагаються утримувати ціни на свою продукцію.

"Поки що українські виробники, а у нас на цьому ринку найбільший виробник це Київський картонно-паперовий комбінат (ККПК), розташований в Обухові, він справляється з тим, щоб не підвищувати ціну на свою продукцію. Незважаючи на проблеми з енергетикою, на банальне підвищення цін у нас на ринку на все, на ту ж сировину. Поки що цей великий виробник утримує ціни на свою продукцію. Як довго він це зможе робити,  важко сказати, але закони економіки нікуди не діваються і поняття собівартості продукції також. Якщо вона зростає, то виробник змушений підіймати і ціну на товар", —додав експерт.

Нагадаємо, Надходження загального фонду місцевих бюджетів Закарпатської області за 2022 рік зросли в 1,4 рази 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:Новий законопроєкт про мобілізацію: як він вплине на чоловіків за кордоном
Читайте на ГК:"Ми маємо починати готуватися": про що говорив Зеленський на засіданні Конгресу
Читайте на ГК:Серйозна загроза: синоптики попередили українців про можливу небезпеку