1. Новини Закарпаття
  2. >

Долар по 50 гривень: експерт дав новий прогноз вартості валюти на 2023 рік

30.12.2022 08:35 Аналітика

Курс долара цілком може перевищити позначку в 50 гривень/долар у 2023 році. На наступний рік важко робити прогнози, але більшість експертів переконані, що гривня буде знецінюватися.

Курс долара цілком може перевищити позначку в 50 гривень/долар у 2023 році. На наступний рік важко робити прогнози, але більшість експертів переконані, що гривня буде знецінюватися.

Кандидат економічних наук, незалежний експерт Олександр Хмелевський прогнозує, що середньорічний курс долара у Держбюджеті-2023 на рівні 42,2 гривень із девальвацією до 45,8 гривень є оптимістичним сценарієм, наступним кроком стане фактичний курс 50 гривень за долар, пише TODAY.UA.

За словами експерта, зараз курс готівкової валюти суттєво відрізняється від офіційного курсу, і протягом року цей відрив може суттєво збільшитися. А все тому, що курс готівкової валюти не фіксований як курс безготівкової валюти, а валютні обмеження на ринку готівкової валюти значно менші.

Робити прогнози по курсу складно, оскільки економічна ситуація країни багато в чому залежить від ситуації на фронті та всіх наслідків війни. Реалістичність середньорічного курсу 42,2 грн за долар буде залежати від того, наскільки виправдаються макроекономічні прогнози уряду, зокрема про зростання ВВП на 2-3% за рік та інфляцію до 2% на місяць.

Також на курс долара на початку 2023 року впливатимуть:

  • допомога від іноземних партнерів;політика НБУ щодо утримання балансу між попитом та пропозицією на готівкову валюту, рівень облікової ставки та офіційного курсу;
  • проведення реформ, своєчасність бюджетних виплат, компенсації за пошкоджене майно тощо;
  • скорочення безробіття, розвиток ринку праці, зростання доходів громадян;
  • міцність та розвиток банківської сфери, зокрема, кредитних та депозитних програм.

Нагадаємо, 30 грудня: народне свято, традиції та головні заборони

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:Відновлять погодинні відключення світла по всій країні: в ДТЕК зробили невтішну заяву
Читайте на ГК:Україна “зануриться” під землю?: відомо, що анонсували чиновники
Читайте на ГК:Астрологи назвали жінок, які ніколи не погодяться на роль коханки