1. Новини Закарпаття
  2. >

Торговельні відносини між Румунією та Україною значно пожвавилися

31.10.2022 17:53 Аналітика

Значна частина румунського імпорту йде на експорт, тобто придбані товари перепродаються третім сторонам.

Значна частина румунського імпорту йде на експорт, тобто придбані товари перепродаються третім сторонам.

Обсяги румунсько-української зовнішньої торгівлі цього року відчутно зросли, що явно є наслідком війни. Згідно зі статистичними даними, з 28 лютого по 31 липня експорт Румунії в Україну порівняно з аналогічним періодом 2021 року зріс на 33% – до 524,3 млн євро. Значно збільшився й імпорт (на 22,6%), який сягнув 810,9 млн євро, пише Karpat.in.ua.

Структура торгівлі між двома країнами теж змінилася порівняно з попередніми роками. Протягом лютого – липня 2021-го імпорт соняшнику з України становив лише 166 тонни на загальну суму 251 тис. євро. Цьогорічна кількість у 911 разів більша.

Імпорт після експорту

Імпортований український соняшник Румунія перепродавала в треті країни. Експорт соняшнику з Румунії за зазначений період становить 496 300 тонн, що на 58,8% більше за показники минулого року.

Аналогічна ситуація із соняшниковою олією. З лютого по липень 2021 року румунські клієнти купили в українців 95,3 тонни олії на суму 92 тис. євро. Цього року обсяг імпорту зріс у 163 рази – до 15,5 тис. тонн. Цей продукт також перепродали. У 2022-му Румунія експортувала на 46,4% більше соняшникової олії, ніж торік.

Цьогорічне збільшення обсягів імпорту кукурудзи з України в 962 рази порівняно з 2021-м – до 177 тис. тонн – також може викликати здивування. Слід зазначити, що минулого року Румунія була найбільшим виробником кукурудзи в Європейському Союзі. А причиною стрімкого зростання українського імпорту є те, що кукурудза в нашій країні дешевша через нижчу собівартість виробництва.

Нагадаємо, За «гарячими слідами»: на Закарпатті викрили зловмисницю, яка на ринку викрала у пенсіонерки гаманець з грошима (ФОТО)

Читайте на ГК:Вимушені заходи: жителів двох районів області попереджають про відключення електроенергії (ГРАФІКИ)
Читайте на ГК:Жінка прокинулася від дивного звуку: на Закарпатті під час нічної пожежі ледь не загинула ціла родина (ФОТО)
Читайте на ГК:Останній порятунок чи дорога до смерті?: спокійна на вигляд Тиса ховає в собі стрімкі течії, смертоносне каміння та збирає людські життя (ВІДЕО)