1. Новини Закарпаття
  2. >

Долар по 50 гривень: експерт розповів про курс валют найближчим часом

25.10.2022 15:21 Аналітика ВАЖЛИВО

Курс долара в Україні зростатиме. Сподіватися на швидку стабілізацію на валютному ринку українцям не варто.

Курс долара в Україні зростатиме. Сподіватися на швидку стабілізацію на валютному ринку українцям не варто.

Однак зростання валютного курсу буде плавним, і в найближчі кілька тижнів долар навряд чи досягне позначки 50 гривень.

До такого прогнозу схиляються фінансові експерти у коментарях українським ЗМІ.

Незважаючи на "нальоти" крилатих ракет, що почастішали, курс долара в Україні останнім часом демонструє стійкість. Зліт курсу до 45 гривень, який стався на початку осені, виявився ситуативним, і поступово пристрасті на валютному ринку вщухли. Тепер курс долара коливається трохи вище за 40, при цьому часом навіть поступаючись гривні кількома копійками.

Проте вже до кінця жовтня (а це означає до кінця поточного тижня) він може зрости до 42 або навіть 45. Такий прогноз дає економічний експерт Олексій Кущ.

Аналітик називає кілька причин, які сприятимуть зростанню курсу долара:

  • війна, що триває в Україні;
  • відтік інвестицій з України;
  • конвертація інвесторами отриманого прибутку у долари;
  • відтік грошей до Європи на утримання біженців;
  • розруха в енергетиці.

Серед факторів, що стримують подорожчання долара, можна лише назвати доходи експортерів зерна та фінансову допомогу західних партнерів. Однак ні того, ні іншого недостатньо, аби подолати негативні тенденції на валютному ринку.

Таким чином, долар зростатиме. Однак його зростання буде плавним. Тому не варто чекати курсу долара по 50 гривень уже найближчими тижнями. Але зустріти листопад із курсом у 42, а то й вище, цілком реально, вважає експерт.

До аналогічного прогнозу схиляється й інший аналітик – викладач Единбурзької бізнес-школи Іван Компан. Він вважає, що курс долара продовжуватиме в Україні зростати, навіть якщо війна закінчиться найближчим часом. Звичайно, згодом ситуація має змінитися на краще, проте сподіватися, що це станеться відразу з настанням миру, було би марним.

"Перемога на фінансово-економічних фронтах вимагає часу, підготовки і, насамперед, освіченого професіоналізму та системної праці усіх ланок влади, а з цим у нас традиційно проблеми. Починати треба було вже дуже давно, але, здається, не розпочали досі, а якщо що й відбувається, то найчастіше закінчується порожніми розмовами чи гучним скандалом, але не результатом", - висловився Іван Компан.

При цьому він позитивно оцінює зусилля, зроблені Нацбанком для стабілізації курсу валют. Зокрема, він вважає правильним кроком встановлення 25%-ї облікової ставки та фіксацію офіційного курсу долара.

Нагадаємо, 15 та 8 років тюрми: засуджено трьох осіб, які до смерті забили учасника АТО

Читайте на ГК:Весна обіцяє зростання і нові можливості: фінансовий гороскоп для усіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:"Перегони" на кордоні: на Заході двоє "спринтерів" збиралися потрапити до Румунії (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Індексація пенсій: стало відомо, у кого виплати зросли на 100, 500 та 1000 грн