1. Новини Закарпаття
  2. >

Рекордне подорожчання: експерти назвали продукти, на які зростуть ціни

29.09.2022 18:49 Аналітика Думка

Через військове вторгнення Росії та бойові дії в Україні зростають ціни на продукти. Зокрема, незабаром українців очікує черговий стрибок цін на молочні продукти, яйця та борщовий набір.

Через військове вторгнення Росії та бойові дії в Україні зростають ціни на продукти. Зокрема, незабаром українців очікує черговий стрибок цін на молочні продукти, яйця та борщовий набір.

Про це заявив директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко в ефірі загальнонаціонального телемарафону, пише ТСН.

Дорошенко наголосив, що порівняно з першими чотирма місяцями війни, ціни в Україні зростають удвічі-тричі менше. Експерт зауважив, що у серпня та на початку вересня ціни на яйця знизилися, але далі вони зростатимуть.

Він прогнозує, що ціна на яйця наприкінці зими може сягнути 50 грн за десять штук. Дорошенко зазначив, що також очікується зростання цін на борщовий набір. Зокрема, ціна на картоплю може становити 30 грн/кг.

«Я кажу про те, що ми можемо купити в магазинах — можна спрогнозувати будь-що окрім вартості яєць... Ціна якраз зростає напередодні нового року. Вона потім починає спадати. Така ситуація буде спостерігатися і зараз: у грудні ми матимемо максимальну ціну, а от у січні вона буде знижуватись. Вартість зростає навіть не зважаючи на попит українців», – роз’яснив експерт.

Дорошенко прогнозує, що ціна на молочну продукцію в Україні може бути вищою, ніж в країнах Європи. Він пояснив, що дефіциту сирів в Україні не буде, а будь-які проблеми будуть вирішуватися шляхом імпорту з Європи.

Фахівець резюмував, що ціноутворення в Україні залежатиме від курсу долара, оскільки саме на нього орієнтуються виробники та імпортери.

Нагадаємо, Строк дії водійських посвідчень пропонують скоротити: Кабмін схвалив законопроєкт.

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Курс валют на 2 лютого: що відбувається з доларом, євро та злотим
Читайте на ГК:М’яке, пахуче та дуже смачне: смачне сало в розсолі (Рецепт)