1. Новини Закарпаття
  2. >

Уряд пропонує повернути акциз на пальне: що буде з цінами на бензин, дизель та автогаз

15.08.2022 18:28 Аналітика

Уряд пропонує повернути акциз на пальне та встановити єдину ставку.

Уряд пропонує повернути акциз на пальне та встановити єдину ставку.

У Раді зареєстровано урядовий законопроєкт №7668, яким пропонується встановити на період до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, ставки акцизного податку на бензини моторні, важкі дистиляти та інші нафтопродукти, скраплений газ, бутан, ізобутан в розмірі 100,00 євро за 1000 літрів.

Наразі ставка акцизного податку встновлена у розмірі 0,00 євро за 1000 літрів. До запровадження воєнного стану ставка була диференційованою.

Таку ініціативу в Уряді пояснили значним дефіцитом коштів для фінансування дорожнього господарства. Очікується, що це дозволить збільшити надходження до Державного бюджету України акцизного податку щонайменше на 2 млрд гривень щомісячно виходячи з теперішніх темпів імпорту.

Пільгова ставка ПДВ 7% залишиться без змін.

У коментарі РБК-Україна директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн розповів, що ставка акцизу в 100 євро за 1000 літрів незначна, тому після ухвалення закону ціни на АЗС не зміняться.

"Ціни на бензин і дизельне паливо не відреагують - це 100%. Можливо, трохи подорожчає автомобільний газ, але це теж дуже маловірогідно", - відмітив Куюн.

Він також підкреслив, що в липні взагалі було зниження цін на паливо приблизно на 170 євро за 1000 літрів, і українські імпортери продовжують закуповувати відносно дешеві нафтопродукти.

"Більше того, завдяки цьому ціни на АЗС ще мають потенціал для зниження. Просто через акциз цей потенціал буде незначним, тобто скоротиться не на 170 євро, а на 70", - додав експерт.

Нагадаємо, Рада схвалила закон про "митний безвіз": що зміниться для українців.

Читайте на ГК:Військовозобов'язані масово оновляють дані у мобільному додатку, - Міноборони
Читайте на ГК:Масові відключення електроенергії в Україні: з 18 травня діють нові обмеження у використанні світла
Читайте на ГК:Двоє порушників намагалися підкупити прикордонників, щоб потрапити до Польщі (ФОТО)