1. Новини Закарпаття
  2. >

Консерваційний калькулятор: стало відомо скільки буде коштувати трилітрова банка солоних огірків цього року

03.08.2022 13:37 Аналітика Актуально

Консервація цього року стане якніколи актуальною, прогнозують спеціалісти із закіпівель та навіть економісти.

Консервація цього року стане якніколи актуальною, прогнозують спеціалісти із закіпівель та навіть економісти.

Огірок - 27, 90 грн за 1 кг в  “Минулі роки 80% українського огірка йшло із Херсону, - розказують спеціалісти.

- Але вже весною у фермерів з”явилися побоювання, що українські війська не встигнуть звільнити регіон до урожаю. Тож аграрії інших областей вирішили підстрахуватися та висадили достатню кількість огірка в інших регіонах. Тому цього року дефіциту цього овоча в Україні не було”.  У чому ж така винятковість херсонських огірків, чому українські постачальники орієнтувалися саме на цей регіон? Фахівці розказують, що завдяки херсонському клімату овочі там достигають на кілька тижнів раніше.

Тому цьогорічний огірковий сезон стартував пізніше. Це, певно, помітили господині. Бо зазвичай вони починали консервацію наприкінці червня.  Щодо ціни, то цьогоріч вона трохи вища, аніж могла би бути, якби огірок везли із Херсону, розказують спеціалісти.  Але вцілому огірки, які надійшли у продаж не гірші, за іхні херсонські аналоги. Та і на їх “консерваційних” властивостях зміна “регіону прописки” не позначиться.  

Херсонські фермери все ж висадили огірок, проте, на жаль, не змогли його продати. Відомі випадки, коли овоч роздавали населенню, або ж і просто викидали.   

Сіль кам”яна - 25 грн за 1 кг  

Після того, як була призупинена робота підприємства “Артемсіль”, трапилося дві речі:  Ажіотаж на фоні даної новини.  Відсутність пропозиції та альтернативи на ринку України.   Позиції по більшості видів солі мережам вдалося вдалося швидко закрити за рахунок імпорту.

Але українців найбільше хвилювала саме наявність кам”яної солі. У Європі, звідки зараз йде імпорт, домогосподарства її не використовують. Адже немає культури консервування. Кам'яну сіль купують, в основному, для промислових потреб, наприклад, соління риби чи заводської консервації.

Її беруть великими партіями. Тому проблемою для закупівельників було знайти сіль саме в фасуванні для домогосподарств або розфасувати її самостійно.“У цьому році ми прогнозуємо підвищений попит на товари для консервації. По перше, минулорічні записи у більшості українців вичерпалися. Адже ми вимушені економити. Тож консервація рятувала наш обідній стіл. Ми розуміємо, що і наступна зима не буде легшою для нас, тому українці цього року консервуватимуть багато як ніколи. Прогнозуємо, що особливою популярністю буде користуватися томатна закрутка.

Адже на ринку нині дуже обмежена пропозиція томатних паст і соусів. Це пов'язано із окупацією Херсонщини, звідки йшла левова частка українських помідорів. Тому для улюбленого борщу цього року українці частіше консервуватимуть томатний сік чи виготовлятимуть пасту самостійно, - діляться прогнозом спеціалісти-закупівельники.  

Банка 3л -  42.90 грн, кришка - 179,90 грн за 50 шт. Цього сезону в найбільшому дефіциті - звичайна 3-літрова скляна банка. Те, що ще минулого року українці роздавали через соцмережі безплатно, цьогоріч - так просто й за гроші не купиш. З початком військових дій закрився один із найбільших заводів скловиробів в Україні. Він зазнав ракетного обстрілу.  Також через окупацію частини територій, в Україні скоротилося виробництво кришок.

У період дії списку критичного імпорту, з'явився великий дефіцит сировини - металевої жесті, яку для виробництва імпортували з ЄС. У зв'язку з чим, більшість виробників не мали достатньої кількості сировини для виготовлення металевої кришки.  Але тим не менш, розказують спеціалісти мережі, на даний момент потреби покупців повністю покриті. 

“Ми знайшли скляну 3 літрову банку із зеленого скла. Нині у нас у продажу широкий асортимент як банок, так і кришок, включаючи кришки з патріотичною символікою”, - коментують у мережі. Крім того, закупівельники як завжди подбали, аби у покупців був широкий вибір овочів для для консервації, засолки чи заморозки та супутніх товарів.  

Тож, включаємо наш калькулятор. Розрахунки ведемо на одну трилітрову банку:  Огірки (1 кг) - 27,90 грн + сіль (100 гр) - 2,50 грн+ кришка (1 шт) 3,60 грн = 34грн.  Найдорожче з усього списку обійдеться банка. Якщо вам доведеться купувати ще її, то вартість консервації зросте мало вдвічі - до 76, 90 грн. Але, на щастя. банок на балконах, гаражах, підвалах та сарях українців ще вдосталь.

Нагадаємо, «Навіть у сезон кавуни будуть однозначно дорожчими»: економіст розповів, якою буде ціна на смугасту ягоду.