1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Дволикий «Янус» Ужгородської міської ради

30.01.2022 10:31 Аналітика

В Ужгороді триває будівельний конфлікт між ПП «Клімат-Трейд» та фірмою ТОВ «КАПІТАЛ ТАВЕРС», яку неофіційно підтримує Ужгородське ДАБІ.

В Ужгороді триває будівельний конфлікт між ПП «Клімат-Трейд» та фірмою ТОВ «КАПІТАЛ ТАВЕРС», яку неофіційно підтримує Ужгородське ДАБІ.

Його суть в тому, що ТОВ «КАПІТАЛ ТАВЕРС», яка ще не побудувала житла, через різних посадових осіб Ужгородської мерії, депутатів створює надумані перешкоди ПП «Клімат-Трейд». Окрім того має намір почати продаж віртуального житла у нещодавно проанонсованому «відділі» продажу, який знаходиться напроти будівельного майданчика ПП «Клімат-Трейд», в самовільно встановленому МАФ на землі, яка є комунальною власністю міста. До речі, житло буде «польської якості», бо ТОВ «КАПІТАЛ ТАВЕРС» має польського компаньйона у вигляді фірми «М-Grup Develonmtnt». Тобто віртуально ужгородці мають на бігбордах «житло», а реально – дірку від бублика. Більш детально про це у публікації…

Журналісти зустрілися із керівництвом ПП «Клімат-Трейд» та ознайомилися із наданими ними документами. З них вбачається, що в грудні 2021 року забудовники звернулися із заявою про злочин до НАБУ, в якому просили внести матеріали стосовно начальника Управління ДАБК пані О.Зотової до ЄРДР та розпочати досудове слідство. Адже її дії спрямовані на лобіювання інтересів третіх осіб, в чому вбачаються ознаки корупції. Саме про це і ця публікація.

«Жаба» давить

Приватне підприємство «Клімат-Трейд» діє в області вже багато років і відоме мешканцям нашого краю як відповідальний та якісний будівник житла. Але ця історія не про здобутки, а про день сьогоднішній із усіма реаліями, в якому є місце корупції, недобросовісній конкуренції, звичайній людській підлості. Розмова піде про красивий проект – будівництво в м. Ужгород трьох 12-поверхових будинків.

Підприємство ПП «Клімат-Трейд», як генеральний підрядник, у 2021 році почало будувати багатоквартирний житловий комплекс. Однак не усім до вподоби прийшлась діяльність забудовників. Саме з цієї причини ті, кого задавила жаба, вирішили створити їм проблеми та нагріти на цьому руки. Так поруч з будівництвом на землях комунальної власності міста несподівано, на капітальному фундаменті, з’явився невеличкий МАФ (мала архітектурна форма) у вигляді павільйону. Ця новобудова одразу потрапила в поле зору журналістів газети «Правозахист», які займаються темою корупції в Ужгородській міській владі, з подачі якої відбуваються в нашому місті різні будівельні дива.

9 вересня 2021 шеф-редактор газети «Правозахист» Михайло Темнов подав скаргу на ім’я мера міста Б.Андріїва, в якій повідомляв, що на земельній ділянці комунальної форми власності площею 0,2124 га, розміщеній паралельно вул. Слов’янська набережна, 31 в м. Ужгород, навпроти Боздоського парку, здійснюється будівництво фундаменту майбутньої будівлі. А оскільки воно носить сумнівний характер, просив провести відповідну перевірку.

В свою чергу, поруч будівництво в м. Ужгород, по вул. Возз’єднання, 19 здійснюється на земельній ділянці приватної форми власності площею 0,5179 га, належній Леппіку Станіславу.

Того ж дня, 9 вересня 2021 року, депутатом Ужгородської міської ради В.Глаголою (екс-журналіст, кличка «скільки даш»), який лобіює інтереси осіб, що стоять за МАФ (і не тільки їх. Замішаний майже в усіх земельних оборудках, починаючи від дерибану землі заводу «Модуль» і завершуючи землею, де поховані німецькі солдати Другої світової війни) до виконавчого комітету Ужгородської міської ради було подано звернення «Про перевірку законності будівництва багатоквартирного будинку за адресою: наб. Слов’янська (вул. Возз‘єднання, 19)». В своєму зверненні просив накласти припис на зупинення будівельних робіт, що, по суті, є претензією до стовпа, який стоїть. Скасувати містобудівні умови не може навіть міська рада.

На ці звернення, на підставі наказу (розпорядження) Управління державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Ужгородської міської ради (в подальшому – ДАБК), її начальником О.Зотовою 28 жовтня 2021 року було оформлено направлення для проведення позапланового заходу для проведення перевірки об’єкта будівництва. При цьому слід зазначити, що позапланові перевірки проводяться тільки по питаннях, які ставлять скаржники. О.Зотова їх проігнорувала і здійснила перевірку по іншому питанню, чим виявила свою зацікавленість. В чому вже вбачаються ознаки корупції. Саме про це свідчила відповідь виконавчого комітету Ужгородської міської ради, яку 19 жовтня 2021 року отримав Михайло Темнов. З неї вбачається, що його скарга була безпідставно та умисно використана керівництвом Ужгородського управління ДАБІ для призначення та проведення незаконної перевірки. За текстом листа-відповіді: «Відповідно до Вашого звернення від 09.09.2021 року щодо перевірки законності будівництва по вул. Возз’єднання, 19 (кадастровий номер 2110100000:24:001:0590) в м. Ужгород повідомляємо наступне…», що суперечить заяві про проведення перевірки будівництва на земельній ділянці комунальної форми власності з кадастровим номером 2110100000:24:002:0232 у м. Ужгород.

Отже, скарга Михайла Темнова жодним чином не пов’язана з будівництвом об’єкту, щодо якого відповідачем проведена позапланова перевірка. В чому ми бачимо звичайний підлог. Що на це сказати? Корупція вона і є корупція!

Тепер декілька слів про результати розгляду звернення В.Глаголи. Як ми бачимо з фабули його звернення, предметом перевірки мало стати документальне обґрунтування (законність) проведення будівництва, а не якість робіт.

За результатами проведеної позапланової перевірки 11 жовтня 2021 року було складено акт проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, згідно з яким проведеною перевіркою виявлено ряд надуманих порушень. На підставі акту перевірки, ДАБК винесено ряд постанов про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, про адміністративні правопорушення та приписи про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил. Накладено штрафи.

Не погоджуючись з постановою про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності та постановою по справі про адміністративне правопорушення, проектантом та генеральним проектувальником Нанаші Робертом було подано позови про визнання їх протиправними і скасування з одночасним письмовим повідомленням про це ДАБК.

На сьогодні Ужгородським міськрайонним судом винесено рішення, яким одну із постанов скасовано. Рішення набуло законної сили. Так наш суд дав оцінку незаконним діям керівника ДАБК, яка лобіює інтереси третіх осіб.

Нині в ужгородських судах на завершальній стадії розгляду інші позови забудовників, про скасування різних волюнтаристських примх ужгородського міського ДАБК, які, без сумніву, отримають належну юридичну оцінку. Її вже нині не важко зрозуміти, адже саме про це свідчить реакція керівництва ДАБК. Після отримання письмового повідомлення про оскарження вказаних постанов, начальник ДАБК пані О.Зотова почала регулярно телефонувати одному із забудовників Михайлу Рососі та вимагати у нього відкликати позови Р.Нанаші із судів. Якщо він цього не зробить, то вона зробить все, щоб вилучити дозвіл на будівництво з порталу єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Але до цього листом ДАБК від 04.11.2021 пані О.Зотова Т.Геворкяну та М.Рососі надала дозвіл на продовження робіт по будівництву двоповерхової секції у вісях. Виходить, що О.Зотова не знає, що роблять у неї руки. Однією вона забороняє, а другою дає. Може це вже діагноз?!

Про волюнтаристські дії керівника Ужгородського міського ДАБК свідчать її інші факти. Після отримання 15.11.2021 (скриншот сторінки з веб-сайту https://track.ukrposhta.ua) письмового повідомлення Р.Нанаші про судове оскарження постанов, О.Зотова без будь-яких пояснень та рішень подала до відділу державної виконавчої служби у місті Ужгород постанову ДАБК від 26.10.2021 для їх примусового виконання (заборонено здійснювати будь-які будівельні роботи), що підтверджується постановами про відкриття виконавчого провадження в кінці листопада 2021 року. А потім через тиждень подала виконавцю лист з проханням не штрафувати до рішення суду. Без коментарів!

Кузня «спецназу?!»

Найбільш збентежили забудовників дії О.Зотової з проникнення на територію будівельного майданчику, який належить ПП «Клімат Трейд». Як вбачається з камер відеоспостережень, 25 листопада 2021 року, після обідньої перерви, приблизно о 14 год. 20 хв. за відсутності будь з кого з замовників будівництва, генерального підрядника, пані Олександра самовільно проникла на територію будівництва, відкривши ворота. На що щонайменше є 4 свідки, які впізнали цю особу.

Мету свого візиту О.Зотова не повідомляла, ніяких документів не показувала, нічим не цікавилась, нічого не питала. Правові та фактичні підстави для проникнення на територію будівництва невідомі. На цей час вже діяло рішення суду, яке забороняло будь-які перевірки з боку Ужгородського ДАБІ. Після цього випадку був ще один епізод, коли пані Олександра із супроводжуючим пролізла скрізь дірку в паркані, подолала купу сміття та швидко заглибилась на територію будівельного майданчику. Як з’ясувалося, знову перевіряла, чи проводяться будівельні роботи, які вона заборонила.

Забудовники є законослухняними, тому, зрозуміло, нічого забороненого законом не вчиняли. Припис О.Зотової про заборону будівельних робіт оскаржено в суді.

Питання до самої О.Зотової. Як розуміти її дії по незаконному проникненню на територію будівельного майданчику, яка є приватною власністю? Може пора навчитись поважати закон і виконувати його самій, а не займатись свавіллям?! Вам би не сподобалось, якби хтось переліз через паркан вашої оселі та шарив по подвір’ю, тощо.

Чи може в такий спосіб ви отримуєте адреналін? Навіщо відпирати чужі ворота, лазити крізь дірки в парканах, долати купи сміття, якщо б вам за дзвінком відкрили б усе. Чи в такий спосіб ви хочете показати, що забудовники є ніхто і що об них можна витирати ноги? На такі дії робочі пожартували, сказавши, що в такий спосіб ця пані вирішила започаткувати новий норматив для фізичної підготовки працівників Ужгородського управління ДАБІ, яким вона керує, розширивши його, включивши в норматив лазення по каналізаційних трубах, стінах. Молодь може ламати на голові цеглу... Військкомати будуть в захопленні від цієї новації. Може на базі ДАБІ виросте не один чудовий спецназівець чи спецназівка! Залишилося тільки відпрацювати нормативи та затвердити їх. Так пожартували робочі. Пробачимо їм. Вони по чужих дворах не шастають…

От така вийшла історія про суперечку двох приватних фірм, які займаються будівництвом, в яку вирішила втрутитись держава в особі начальника Ужгородського ДАБК О.Зотової. Замість того, щоб займатись містом та десятками різних реальних порушень на будівництві, ця пані стає на перешкоді забудовникам, які позитивно зарекомендували себе на ринку будівництва житла, лобіює інтереси третіх осіб. Мова про зухвале ігнорування чиновниками Ужгородської міської ради конституційного права приватної власності вже не йде. Це для них як норма.

Далі буде.

Сергій Ваш,

м. Ужгород.

P/S. Коли готувався матеріал, стало відомо, що О.Зотова почала лякати забудовників демонтажем фундаменту, тощо. І це при тому, що судом дозволено будівництво, що свідчить про серйозні проблеми зі здоров’ям у зазначеної пані. Тому не буде дивним, що згодом екс-журналіст В.Глагола, якого цікавлять тільки одні приватні будівництва, «народить» чергову публікацію про його зальотних друзів.

Цю корупційну історію журналістами взято на контроль.

Читайте на ГК:Нічна пожежа на Закарпатті: відомо перші подробиці (ФОТО)
Читайте на ГК:Пішла з дому й не повернулася: на Закарпатті шукали зниклу стареньку
Читайте на ГК:Молодого закарпатця віддадуть сирій землі: в області прощатимуться із загиблим захисником (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська