1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

МАФ – відділ продажу «польських» квартир, або, чи дійсно ужгородців хочуть «розвести як лохів»?

26.01.2022 11:56 Аналітика

У минулому випуску ми друкували замітку про чергову «сенсацію» від депутата Ужгородської міської ради В. Глаголи про незаконне, на його думку, будівництво фірмою «TSM GROUP» трьох 12-поверхівок в місті Ужгород.

Суть цієї публікації – заборона ухвалою Закарпатського апеляційного суду забудовникам «TSM GROUP» здійснювати будівництво по Слов’янській набережній та ґвалт із провокаційними закликами рятувати свої гроші. Як з’ясувалося, апеляційний суд з цього приводу виніс окрему постанову, якою дозволив забудовникам продовжувати будівельки роботи. Але міський депутат про це промовчав. Причини зрозумілі… Не захотіли перевіряти цю інформацію також Інтернет-видання «0312. ua» – сайт міста Ужгород та «Ua Reporter», які розмістили цю інформацію. Сайти належать депутату Верховної Ради України Р.Горвату та С.Слободянюку.

У зв’язку із тим, що редакція газети протягом 2021 року проводила власне журналістське розслідування по деяких об’єктах у нашому місті за фактами корупції окремих чиновників Ужгородської міської ради (у правоохоронні органи подано заяви про злочин, здійснено публікації), то в поле нашого зору потрапив майже нічим не примітний МАФ – павільйон, який наче та «сирота» притулився при дорозі на Слав’янській набережній. Саме за нього та землю, на якій він стоїть і де поруч відбувається будівництво трьох-12 поверхівок, і «ламають списи» та відробляють зелені «копійчата» окремі журналісти та чиновники Ужгородської міської ради (в чому вбачаються ознаки корупції).

Редакція газети «Правозахист» надає на читацький розсуд історію власного листування із Ужгородською міською радою з цього приводу.

Чия земля?

9 вересня 2021 року журналіст редакції звернувся зі скаргою на ім’я мера міста Ужгород – Б.Андріїва, з приводу незаконного будівництва (влаштування фундаменту майбутньої будівлі) на земельній ділянці комунальної форми власності, розміщеній паралельно вул. Слов’янська набережна в м. Ужгород, навпроти Боздоського парку. У своїй скарзі журналіст зазначив, що оскільки таке будівництво здійснюється на землях комунальної власності, то такі роботи мають мати відповідну правову підставу, а саме: замовник чи забудовник мають отримати таку ділянку в користування, отримати відповідні дозволи, зареєструвати роботи шляхом подання відповідної декларації, тощо. Проте про такі рішення Ужгородської міської ради чи інших дозвільних органів невідомо, а будівництво носить сумнівний характер.

У відповідності до зазначеного, керуючись приписами Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та вимог Земельного кодексу України, представник редакції газети «Правозахист» просив провести перевірку означених фактів та прийняти рішення щодо припинення протиправної діяльності, притягнення винних осіб до визначеної міри відповідальності.

29 вересня 2021 року саме з цього приводу до Ужгородського відділу поліції ГУНП в Закарпатській області було подано повідомлення про кримінальне правопорушення – незаконне будівництво МАФ на землях комунальної власності в м. Ужгород Закарпатської області. До цього повідомлення про злочин ми ще повернемось.

8 жовтня 2021 року за підписом мера міста Б. Андріїва редакція газети отримала проміжну відповідь, в якій повідомлялося про те, що «з 28.09.2021 р. по 11.10.2021 р. триває позапланова перевірка вул. Возз’єднання,19 в м. Ужгород… за результатами проведеної перевірки Вам буде надана відповідь додатково». 19 жовтня 2021 року за підписом мера міста Б.Андріїва була скерована відповідь на скаргу, в якій вбачались ознаки введення редакції газети в оману, навмисного перешкоджання журналістській діяльності. Цитуємо:

«Відповідно до Вашого звернення 09.09.2021 року щодо перевірки законності будівництва по вул. Возз’єднання, 19 в м. Ужгород повідомляємо наступне.

Згідно відомостей з Реєстру будівельної діяльності на об’єкт за адресою: вул. Возз’єднання, 19 в м. Ужгород, зареєстровано дозвіл на виконання будівельних робіт від 25.03.2021 р. № ЗК 0122100316603…». Саме з цього і починається введення редакції газети «Правозахист» в оману.

По-перше, в своїй скарзі редакція газети «Правозахист» не просила перевірити будівництво за адресою по вул. Возз’єднання, 19, а просила перевірити «…кадастровий номер 2110100000:24:002:0232 (на тій частині, що знаходиться на спільній межі з земельною ділянкою 2110100000:24:001:0590) площею 0,2124 га, розміщеній паралельно вул. Слов’янська набережна в м. Ужгород, навпроти Боздоського парку».

По-друге, дозвіл на виконання будівельних робіт від 25.03.2021 р. № ЗК 0122100316603 має інший кадастровий номер і не має жодного відношення до незаконного будівництва по вул. Слов’янська набережна, 31, яке редакція просила перевірити.

По-третє, особа – Іштван Цап, який готував цю відповідь, переплутав адреси об’єктів, що дозволило ухилитися від відповіді стосовного незаконного будівництва по вул. Слов’янська набережна, 31. Зробив він це навмисно чи то від низького професійного рівня (до цього працював секретарем в Ужгородській міській раді), нам не відомо. Але крайнім зробили його. Претензій до І.Цапа в нас нема. А до керівництва, яке підписує, є, адже воно має знати стан справ.

При виїзді на місце редакцією газети та огляду незаконного будівництва по вул. Слов’янська набережна, 31 було встановлено, що під МАФ облаштовано капітальний фундамент. Ужгородське ДАБ за нашою скаргою виїжджало на місце, але МАФ не оглядало, бо, мовляв, це не їхня компетенція.
«Дурник», якого включило керівництво Ужгородської міської ради та окремі її чиновники з цього приводу, нас зацікавив. Ми в редакції зрозуміли, що в цій історії з простим МАФ не все так просто, що за цим може критись дещо більше.

Тому до Ужгородської мерії на ім’я мера міста була скерована друга скарга, в якій було звернено увагу на підлог його підлеглими. Редакція просила:

1. Перевірити обставини підготовки нікчемної відповіді, яка вводить в оману, а винних осіб притягнути до передбаченої законом відповідальності.

2. Надати відповідь по наявності дозволу на проведення будівельних робіт з приводу незаконного будівництва (влаштування фундаменту майбутньої будівлі) на земельній ділянці комунальної форми власності, розміщеній паралельно вул. Слов’янська набережна, 31 в м. Ужгород, навпроти Боздоського парку.

«Дурник №2»

За три дні, після отримання інформації від одного з чиновників Ужгородської міської ради, що в цій відповіді його підставили, і що це підлог, який має ознаки злочину, редакція, за підписом мера міста, отримала доповнення до отриманої відповіді. Цитуємо найцікавіше:

«Додатково повідомляємо, що за кадастровим номером 2110100000:24:002:0232 будівництво не ведеться. В межах однієї частини зазначеної вище земельної ділянки, що суміжна з кадастровим номером 2110100000:24:001:0590 влаштовано МАФ (малу архітектурну форму). Питання влаштування МАФ-ів та тимчасових споруд відноситься до компетенції управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради, а не управління державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Ужгородської міської ради. У разі самовільного влаштування МАФ-у та тимчасової споруди, питання відноситься до компетенції управління муніципальної варти Ужгородської міської ради.

В межах іншої частини земельної ділянки 2110100000:24:002:0232, що суміжна з кадастровим номером 2110100000:24:001:0592, оформлено договір № 41 «На право тимчасового користування конструктивними елементами благоустрою суб’єкту господарювання комунальної власності територіальної громади м. Ужгород» для розміщення будівельних матеріалів та техніки».

Тепер про те, що нам «впало до ока» та ріже слух.

По-перше, це те, що питання влаштування МАФ-ів та тимчасових споруд відноситься до компетенції управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради, а не управління державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Ужгородської міської ради.

Нас не цікавить до чиєї компетенції відноситься це питання і як управління муніципальної варти Ужгородської міської ради має це перевіряти.

Скаргу скеровано меру міста, якому підпорядковані усі управління. А хто і як підготує нам відповідь, це вже питання секретаріату та мера. Тому, щодо цього «з’їзду» ми можемо хіба-що посміхнутися.

Друге те, що, як з’ясувалося, земельна ділянка, на якій встановлено МАФ, мерією міста оформлено договір № 41 на право тимчасового користування конструктивними елементами благоустрою суб’єкту господарювання комунальної власності територіальної громади м. Ужгород для розміщення будівельних матеріалів та техніки. Отже, земля, на якій побудовано МАФ, є комунальною власністю міста. А те, що там можна розмістити будівельні матеріали та техніку, звучить як нісенітниця. МАФ не більше міського «Богдана». Якщо там розміщувати біціглі, то десятки два вміститься. Про будівельні матеріали мова вже не йде. Для того, щоб ви в цьому переконалися самі, шановні читачі, надаємо вам фото цього МАФу. /

«Дурник №3»

Згодом, за підписом заступника міського голови В.Пинзеника, ми отримали відповідь. Цитуємо:

«Управлінням містобудування та архітектури оформлено паспорт тимчасової споруди (ТС) для провадження підприємницької діяльності за № 19/03-03/21 від 10.09.2021 р. по наб. Слов’янській, 31 на власній земельній ділянці за кадастровим номером 2110100000:24:001:590 (замовник Крічвалушій О.І.). Інформуємо, що ТС встановлена в межах власної земельної ділянки відповідно до паспорту прив’язки».

На цей раз «різануло слух» те, що відповідь підписана не мером міста, а його заступником, який має таке право. Але питання в іншому. Мер, як ми вбачаємо, вирішив відмежуватися від цього, по суті корупційного, скандалу. Як ви помітили, шановні читачі, із відповіді, ТС – МАФ встановлено в межах власної земельної ділянки підприємця Кричвалушій О.І. для підприємницької діяльності. В доданому до відповіді технічному паспорті написано, що це є торгівельний павільйон. А з відповіді вище вбачається, що МАФ побудована на землях комунальної власності для зберігання будівельних матеріалів та техніки. Так де ж правда?! Так що відбувається в Ужгородській мерії, коли права рука не знає, що робить ліва? Чи може щось зрозуміли не так?

Тепер про те, що залишилося за кадром. Весь цей час ми намагалися отримати не тільки технічні документи на МАФ підприємиці – пані Кричвалушій О.І., а документи сесії міської ради. Адже не може пані підприємець, не отримавши рішення сесії Ужгородської міської ради, без договору оренди, тощо, використовувати землю комунальної власності. Саме з цієї причини нами будуть зроблені відповідні запити та звернення в деякі правоохоронні органи.


Що за цим усім стоїть? Корупція в Ужгородській міській раді?! В цій темі вже витрачено великі гроші. За МАФ, як ви зрозуміли із паралельної публікації, стоїть замовник, який хотів будуватись, але має великі проблеми, тому, не розпочавши будівельні роботи, намагається нині продати непобудоване житло, в чому вбачаються ознаки чергового «кидалова» – розводу ужгородських довірливих громадян.

Вище ми писали про звернення в правоохоронні органи із заявою про злочин. Повертаємось до цієї теми. Так от, 22 жовтня 2021 року представник редакції звернувся із скаргою до начальника Ужгородського відділу поліції ГУНП в Закарпатській області із приводу результатів розгляду скарги. Як з’ясувалося в секретаріаті правоохоронного органу, скарга про кримінальне правопорушення замість того, щоб бути внесеною до ЄРДР протягом 24 годин, як це передбачає Закон, була передана на перевірку до дільничного, який обслуговує район, де було здійснено самовільне будівництво МАФ. Аналогічну скаргу 22 жовтня 2021 року було подано на ім’я начальника ГУНП в Закарпатській області.

За два тижні, що пройшли, жодного повідомлення від вказаних правоохоронних органів так і не було отримано. За місяць надійшла відповідь, в якій повідомлялося, що «порушень не виявлено». Зрозуміло, що про наявність рішення сесії міської ради про надання дозволу на земельну ділянку мовчок. Що, невже знову корупція?! І ми знову нагадаємо про це правоохоронним органам.

Далі буде.

P.S.
В наступному епізоді редакція має намір розповісти чиї ж інтереси стоять за брудноїю інформаційною кампаією проти конкурентів і численними оборудками з міськими чиновниками – таку собі фірму ТОВ «КАПІТАЛ ТАВЕРС», яка, ще не побудувавши житла, має намір почати його продаж у «відділі» продажу, який буде діяти на площі вище зазначеного МАФу. Як ви пам’ятаєте, там вже «зберігаються будівельні матеріали, техніка», «здійснюється торгівля»… До речі, житло буде «польської якості», бо ТОВ «КАПІТАЛ ТАВЕРС» має польського компаньйона. Тобто віртуально ми маємо «житло», а реально – «лохи». Невже це так? Нині наша редакція перевіряє інформацію про те, як діючий директор цієї «контори» закрив на заводі колишнього директора та, погрожуючи здоров’ям його дружини та дитини, вимагав щоб він переписав землю через підставних нотаріусів на нього. На це, як кажуть, є аудіозаписи. Обіцяємо, що усім буде цікаво.

Маємо намір також дослідити історію із фірмою «М-Grup Develonmtnt», яка дуже «плідно» тривалий час працювала в Івано-Франківську, зі скандалом щезла та з’явилася в Польщі. Будувала там 11 років будинок, а тепер з’явилася в Закарпаття, де, як стверджують громадяни, має намір розводити на житлі ужгородців.

Петро Галамба,

м. Ужгород.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська