1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Новий наркотик. У світі зростає порнозалежність

255

За часів коронавірусу, віддаленої роботи з дому і недостатніх можливостей для дозвілля залежність від порнографії дедалі більше стає соціальною проблемою.

Новий наркотик. У світі зростає порнозалежність

Вчені виявили ще одну проблему, яку принесли у світ коронавірус і пов'язані з ним локдауни. Люди стають більш порнозалежними. Споживання порнографії населенням зростає вже багато років.

Медики, які вивчають різні види залежності, і психіатри дедалі частіше б'ють на сполох, адже це явище простежується у всіх вікових групах. За часів коронавірусу, віддаленої роботи з дому і недостатніх можливостей для дозвілля залежність від порнографії дедалі більше стає соціальною проблемою, пише німецький журнал Stern.  

Проблема молодшає 

"Раніше моїми пацієнтами були переважно чоловіки 40-50 років, за спиною у яких було два-три невдалих шлюби і кілька сексуальних партнерок і які в якийсь момент задалися питанням: можливо, це пов'язано зі мною?" - зазначає австрійський психіатр і дослідник залежних станів Корнеліус Рот-Шефф, який вже протягом чотирьох десятиліть вивчає феномен сексуальної залежності.

Але в останні 20 років пацієнти Корнеліуса чимдалі молодшають. Він процитував дослідження з США і Швеції, згідно з якими від інтернет-порнографії залежні 5-8% населення. За даними експерта із залежних станів Міхаеля Мусалека, який багато років займає посаду головного лікаря Інституту Антона Прокша у Відні, 75% із залежних від порно осіб є чоловіками. ВООЗ не вважає надмірний перегляд порнографії залежністю, хоча нав'язлива сексуальна поведінка, до якої відноситься і надмірне споживання порнографії, з 2019 року є, згідно ВООЗ, психічним захворюванням. 

При цьому, на думку Мусалека, порнографія має "високий потенціал залежності" - і швидше порівнянна з героїном, ніж з алкоголем. Рот-Шефф і взагалі говорить про "сексуальний супернаркотик".  

COVID "допоміг" 

У невролога і психотерапевта з Мюнхена Гайке Мельцер є пацієнт, який дивиться порно по 40 годин на тиждень. Велику проблему вона бачить у розриві зв'язку між міжлюдськими відносинами і сексуальним життям.

"Людина використовує іншу, лише як допомогу в мастурбації", - говорить вона.

У неї також є пацієнт, якому всього лише 17 років - в 11 років він подивився в даркнеті все, що можна було подивитися. 20-річні молоді особи, які дивляться занадто багато порнографії, навряд чи здатні вести сексуальне життя в реальному світі: вони мають проблеми з досягненням оргазму або ж без віагри нікуди. 

"Порноіндустрія рука об руку працює з фармацевтичною промисловістю", - озвучує ще одну проблему Мельцер.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber