1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Повертається інтерес іноземних інвесторів до українських гривневих ОВДП

104
Аналітика Україна

Зміцнення гривні стало наслідком додаткових продажів майже $ 100 млн.

Повертається інтерес іноземних інвесторів до українських гривневих ОВДП

До вашої уваги - публікація онлайн-платформи https://hugs.fund/

Загроза повного локдауна Нью-Йорка спровокувала продажу акцій компаній, які залежать від нормальної працездатності економіки - вчора подешевшали нафтові компанії (всупереч стабільними цінами на нафту, хоча ОПЕК і знизила прогноз зростання попиту на нафту в наступному році), банки, промисловість, нерухомість. Подешевшали також акції охорони здоров'я. Наприклад, Pfizer впали на великому обсязі торгів майже на 5%. Індекс Nasdaq втримався від падіння тільки завдяки напівпровідниковим компаніям, а також AMZN, MSFT і FB. Після китайських штрафів знову подешевшали акції Alibaba і Tencent.

А хороших новин щодо другого пакету бюджетної допомоги так і не прийшло. Тому інвестори фіксують прибуток і не поспішають збільшувати позиції в ризикованих активах. Хіба що повертається інтерес іноземних інвесторів до українських гривневих ОВДП - за тиждень сума паперів в їх володінні зросла майже на 3 млрд. Хороша ситуація на світових фінансових ринках + ослаблення гривні + зростання прибутковості ОВДП = повернення попиту іноземців.

Зміцнення гривні стало наслідком додаткових продажів майже $ 100 млн. З їх боку, а також дорозміщення минулого тижня єврооблігацій 2033 року на $ 600 млн. (З прибутковістю в USD 6.2% річних, долари зайдуть 18 грудня). Одночасно впав попит з боку імпортерів - вони вже підготувалися до новорічних розпродажів. А пропозиція валюти з боку заробітчан залишається стабільним. В результаті Україна побачила перекіс пропозиції валюти над попитом і гривні пірнула нижче 28 грн / дол.

Однак, звернемо увагу на що стався вчора стрибок володіння ОВДП у портфелях банків (держбанків?) З 367 до майже 461 млрд.грн. Або майже на 26% або на 100 млрд.грн. за один день! І юрособи купили ОВДП майже на 10 млрд.грн. (Зростання з 28 до 37 млрд.грн.). Так як аукціони з розміщення ОВДП проводяться по вівторках, а стрибок ОВДП в обігу стався в понеділок - це говорить про екстраординарності проведеної операції.

Так що скоро з Казначейства почнуться проплати бюджетних витрат і на валютний ринок вийде досить гривень - нехай не всі 100 млрд.грн., Але досить багато для повернення курсу гривні знову вище 28 грн / дол. Зазвичай таких сум держвидатків досить для девальвації гривні на 1-1.5 грн / дол. Так що може бути короткостроковий сплеск курсу і вище 29 грн / дол. Але якщо дійсно вірні чутки, що "на кордоні України" нерезиденти готові вкласти в гривневі ОВДП $ 1 млрд., То можливо до них слід приєднатися - і скористатися зниженням курсу гривні для покупки гривневих ОВДП. :

Bloomberg консолідував прогнози провідних 17 аналітиків за значенням фондового індексу S & P 500 в кінці 2021 року. Середній прогноз становить 4035 пунктів або + 11% від поточного рівня.

Максимальний прогноз дав JP Morgan - 4400 пунктів. Мінімальний прогноз Citibank і Bank of America - 3800 пунктів. Зараз індекс стоїть на 3647 пунктів. Однак варто зазначити, що за 20 років середні прогнози ніколи не передбачали зниження ринку акцій в наступні 12 місяців. : Us: Колегія вибірників в США проголосувала за Джо Байдена як наступного президента Штатів. Але Трамп не здається.

Китай опублікував великий пакет макроекономічних новин за листопад і всі вони були позитивними - зросли роздрібні продажі, промисловість і інвестиції, а безробіття знизилося.

Вчора Бюджетний комітет підтримав законопроект про держбюджет України на 2021 рік і очікуємо сьогодні обговорення їх у Верховній Раді. Очікується оперативне прийняття бюджету.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber