1. Новини Закарпаття
  2. >

Ринок фінансів: Мінфін розмістив ОВДП на 16 мільярдів гривень

09.12.2020 09:00 Аналітика

На ринку зберігається спокій, в умовах якого діє попутний вітер монетарного стимулювання.

На ринку зберігається спокій, в умовах якого діє попутний вітер монетарного стимулювання.

Фондові індекси SPY і QQQ вчора оновили історичні максимуми і сьогодні вранці "зелені" ф'ючерси показують високі шанси нових максимумів, повідомляє онлайн-ресурс Hugs.fund.

Оптимізм підтримується все на тому ж:

- початок вакцинації від COVID-19 в Великобританії і надії на швидкий початок вакцинації і в США і країнах ЄС;

- міністр фінансів США Мнучін запропонував лідеру демократичної більшості в нижній палаті Конгресу прийняти пакет допомоги на $ 916 млрд.

Так що допомога стає все ближче.

У Китаї в листопаді була зафіксована дефляція - споживчі ціни впали на 0.5%. В першу чергу продовжує дешевшати свинина (на 12.5% ​​за місяць), яка в минулому році різко подорожчала через африканську чуму свиней.

Але і базова інфляція - за вирахуванням динаміки цін на продукти харчування і енергоносії - теж залишається низькою - 0.5% рік-к-році. Так що зараз в Китаї інфляція не є проблемою. І значить, у влади розв'язані руки для монетарного і бюджетного стимулювання.

Верховний суд США у вівторок відхилив останню спробу республіканців скасувати підтвердження Пенсільванією перемоги Джо Байдена. Оновлення Білого дому більше не викликає сумнівів.

Глава JP Morgan проявив вчора публічну активність

- він заявив, що близько не збирається купувати по поточної прибутковості довгострокові держоблігації США;

- висловив готовність купувати компанії з управління активами. І він очікує консолідацію в банківській системі США;

- від нового формату влади він чекає посилення регулювання банків, що буде слабо негативним для них.

Johnson & Johnson (JNJ) очікує отримати результати останнього випробування своєї одноразової вакцини проти коронавируса в січні. Плюс цієї вакцини - вона одноразовий (всі інші поки дворазові) і зберігається в звичайному холодильнику до трьох місяців.

Сьогодні пройде IPO DoorDash (DASH) з попередньою оцінкою $ 102 за акцію або капіталізацією $ 32 млрд.

В Україні також все спокійно і навіть гривня зміцнюється. Держбюджет швидше за все буде розглянутий у Верховній Раді 15 грудня. І напевно в ході його обговорення чекають гарячі баталії. Але в цілому все спокійно.

Мінфін розмістив ОВДП на 16 млрд.грн., знову трохи піднявши процентні ставки. Доларові ОВДП на термін майже 1 рік продані під 3.79% річних, а аналогічні гривневі ОВДП під 11.22% річних. Мінфін вважає зростання прибутковості "несправедливим", з огляду на рівень інфляції та облікової ставки НБУ. Але вони розуміють, що ОВДП цікаві лише малій кількості банків з надлишковою ліквідністю. Нерезидентам, бізнесу і населенню України ОВДП малоцікаві. Правда нерезиденти припинили вихід із гривневих ОВДП, вважаючи поточний курс гривні вже достатнім для прийняття валютного ризику з урахуванням різниці процентних ставок між 11% річних в гривні і 4-5% річних (на зовнішньому ринку) українських євробондів.

Традиційно для гривневих облігацій мати спред до доларової прибутковості в районі 6% річних. І завдання макрофінансової стабільності та політики НБУ і Мінфіну поступово звузити цей спред до 3% річних. І окремо рбаотать над зниженням доларової прибутковості. Тільки при таких умовах гривнева дохідність ОВДП помітно знизиться з поточних рівнів.

Украінський стартап Reface залучив $ 5.5 млн від Andreessen Horowitz. Це дуже відомий венчурний фонд, який інвестував на ранній стадії в Facebook, Twitter, Groupon, Zynga, Skype, Airbnb, Digg і Foursqaure. головний офіс компанії Reface знаходиться в Києві.

На сьогоднішній день кількість співробітників стартапу перевищує 100 осіб. І це круто!

Нагадаємо, мінімальну зарплату з 1 січня підвищують: як це вплине на бюджет, - УП

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Гороскоп на 4 лютого для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:“Німі” дзвінки від шахраїв: чим небезпечні такі дзвінки та що робити у таких випадках

 

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська