1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Закарпаттю треба більше інтегруватися у процеси по всій Україні, - Євген Глібовицький

07.11.2020 13:08 Аналітика Думка

Аби написати стратегію розвитку Закарпаття, треба провести чималу дослідницьку роботу, можливо, кількарічну.

Аби написати стратегію розвитку Закарпаття, треба провести чималу дослідницьку роботу, можливо, кількарічну.

Таку думку висловив Євген Глібовицький, засновник pro.mova, член Несторівської групи — під час Форуму розвитку Закарпатської області “Re:Open Zakarpattia”, який 7-8 листопада проходить на Закарпатті.

Євген Глібовицький вважає, що наразі бракує даних про Закарпаття, а також аналітичної інституції, яка проводила би дослідження про Закарпаття. «Слід глибше копнути в культуру Закарпаття. Слід більше інтегрувати Закарпаття  в процеси в різних регіонах України, - каже Євген Глібовицький. - Необхідно глибше осягнути причини, чому на Закарпатті є певна прихильність до контрабанди (результати опитування Фонду «Демократичні ініціативи ім.Ілька Кучеріва).

Ще одне суттєве питання, каже Євген Глібовицький, «бракує інтеграції Закарпаття у процеси по всій Україні, бракує обміну досвіду між областями».  « Закарпаття має бути краще інтегроване з Україною. Мають бути шкільні обміни з іншими областями. Треба більше обмінів між регіонами: шкільних, корпоративних», - прокоментував Є.Глібовицький. - Слід накладати смисли однієї регіональної програми на іншу».

Одна з проблем області, на його думку, це низька імовірність трансформування мікробізнесів у макрокомпанії на Закарпатті. І цьому заважають олігархи.

Нагадаємо, Закарпатські підприємці анонсували перекриття траси Київ-Чоп.

Читайте на ГК:Закарпатців попереджають про погодні перипетії
Читайте на ГК:В Міноборони пояснили, як визначатимуть кількість призовників
Читайте на ГК:В Ужгороді заклади освіти йдуть на карантин: що потрібно знати батькам
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська