1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Статистика показує: закарпатці витрачають вдвічі більше грошей на їжу, аніж угорці (ІНФОГРАФІКА)

1106
Аналітика Новини Виноградова

Є кілька факторів, що штовхають нас залишати Закарпаття, рідних і їхати на заробітки.

Статистика показує: закарпатці витрачають вдвічі більше грошей на їжу, аніж угорці (ІНФОГРАФІКА)

Перше – рівень життя в державі і рівень заробітної плати. Прожити на мінімальну зарплату важко, особливо сім’ям з дітьми.

Друге – відкриття кордонів. За словами експертів, з часу прийняття безвізу в Україні збільшилася кількість тих, хто їде працювати в Європу.

До того ж, нас вабить заробітна плата в розмірі 600-800 євро. Це значно більше, ніж можна заробити вдома за ту саму роботу.

І третє, найбільш небезпечне для України, це те, що країни ЄС лібералізують умови працевлаштування для українців. Найбільш ліберальними до нас є Угорщина, Польща та Словаччина.

Чим відрізняються заробіток і витрати та чи варто їхати до Угорщини

Середній місячний заробіток в Угорщині становить – 1040 євро брутто (360 тис форінтів) та 692 євро нетто (239 400 форінтів). В Україні ж розмір середньої номінальної середньомісячної зарплати на кінець 2019 року склав 12 264 грн, а це 375 євро.

В період зими угорці сплачують за газ в середньому 130 євро (або 45 тис форінтів), а в літку – 12-13 євро (4-5 тис форінтів). Сім’я де є двоє дітей, на комунальні послуги в зимній період часу витрачає 202 євро, а на їжу 144 євро (50 тис форінтів) за місяць.

Тобто угорці 21% зарплати витрачають на їжу і від 18% до 29% (70 тис форінтів), в залежності від сезону, на комунальні послуги.

За даними USDA, українці, в середньому, витрачають 42% своїх доходів на харчові продукти. Що стосується комуналки, близько 14% опитаних скаржаться, що на комунальні послуги витрачають більшу частину сімейного доходу. Частка тих, хто на комуналку витрачає від третини до половини доходу = 21%.

Та  Держстат стверджує, що більшість українців витрачають на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива –16,3% свого заробітку.

Решта витрат домашніх господарств складають:

транспорт – 8,5%,
алкогольні напої, тютюнові вироби та наркотики – 7,1%.
охорона здоров'я - 6,0%
одяг і взуття - 4,7%
предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла - 3,3%
відпочинок і культуру - 3,2%
ресторани та готелі - 2,6%
зв'язок - 2,5%
освіта - 1,4%
різні товари та послуги - 4,4%

Тож проживання на Закарпатті обходиться значно дешевше, аніж в Угорщині. Але це стосується і заробітку, бо отримуємо ми майже вдвічі менше. Ватро також додати, що витрачати менше на комунальні послуги, не означає мати кращі умови життя та більше заощаджень. Свідченням цього є рейтинг якості життя країн за 2019 рік, в якому Україна опинилось на 62 місці з 71 країн.

Тут вказано скільки приблизно коштів витрачає одна людина на місяць в Угорщині.

Нагадаємо, нові туалети на чопському КПП обійдуться у 8,5 мільйона гривень.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber