1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Підслухані розмови в Берегові: хто заробляє на коронавірусі?

09.08.2020 12:05 Аналітика Думка Голос Карпат

Поки ж тривають зловживання й політичні ігри навколо вірусу, хвороба прогресує.

Поки ж тривають зловживання й політичні ігри навколо вірусу, хвороба прогресує.

Ми сиділи в бесідці парку “Оазис” в Берегові, говорили про наступні вибори. Навпроти компанія з трьох чоловік та жінки обмірковували, де знайти роботу під час епідемії.

“Поступила хороша пропозиція наступної неділі поїхати в Будапешт,- зауважив наймолодший з гурту. – Є зафрахтований мікроавтобус з усіма необхідними дозволами, за доставку треба заплатити по 10 тисяч форинтів кожному. За 2 тисячі гривень нам приносять також довідки про негативний результат тестування на коронавірус – нікуди не треба йти, аналізів ніяких не треба здавати. Але гроші за це слід заплатити наперед.”

Останню фразу молодик під час розмови повторив кілька разів.

Старший одразу зателефонував знайомому і переказав пропозицію. На другому кінці, довго не думаючи, погодились зустрітись і разом обмізкувати ситуацію.

Думається, що із-за нинішнього критичного стану в Україні, коли достойну роботу і в день з вогнем не знайдеш, більше того, втрачаєш і ту, де працював, люди погодяться і на такі досить драконівські пропозиції. А хтось покладе в кишеню непоганий куш.

Чув також від заробітчан і просто туристів, що довідку про те, що ти повністю здоровий і в тебе відсутні симптоми коронавірусу, можна придбати за 1500 гривень. А от знайомого не приймають на роботу без медичного огляду, хоч як пояснили мені лікарі, що займають керівні посади, під час епідемії жодних таких профілактичних дій не проводиться й адміністрації зобов’язані брати людей на роботу з послідуючим їх медобстеженням. З цього приводу навіть є відповідна постанова міністерства охорони здоров’я України. Проте, урядове рішення багатьох не обходить. Можливо, краще і тут придбати липовий документ?

Цікавився в одного знайомого сільського голови, чи є у них в населеному пункті коронавірус? Відповідь була негативною.

“Правда, працює у нас медик з сусіднього району, ось він заявив, що хворіє на ковід,- розповів очільник.- Однак, дивлячись на нього, схиляємось до думки, що людина просто все вигадала. Щоб отримати солідну компенсацію по-перше на реабілітацію, по-друге, що переніс серйозну інфекцію.”

Прочитав у соціальній мережі, що в Україні запроваджується система відстеження людей, заражених коронавірусом, що дозволить більш оперативно реагувати і розривати ланцюг захворювань й водночас запобігати зловживанням, зв’язаних з цим вірусом. Про це в Telegram-каналі написав міністр Кабінету міністрів Олег Немчинов. Хоч, як на мене, влада не готова вирішувати проблему силовими методами. Кримінальні справи на порушників і саботажників не заводяться.

“Це пояснюється тим, що “Слуги народу” теж планують брати участь і добитися певних результатів на цьогорічних осінніх виборах до органів місцевого самоврядування,- пише видання “Страна”. – А жорсткі заходи лише зашкодять їх іміджу.”

А тим часом відсоток виявлених хворих на ковід в Україні становить 7,7 відсотків, що набагато вище, ніж у європейських країнах, де цей показник коливається від 2 до 5. У нас тестуванням охоплені лише ті, в кого з’явились симптоми “корони”, а в сусідніх державах захворювання виявляють шляхом масових тестувань. Україна відстає тут в рази. Для запровадження такої системи необхідні серйозні “вливання” в медицину. Але коштів не вистачає. Залишається йти по старому шляху боротьби з коронавірусом – тотальне “закручування гайок”. Але й це – після виборів. Бо до них жоден із претендентів на “крісло” не піде на подібний крок.

Яскравий приклад цьому Луцьк, Тернопіль, а відтак Харків, яких віднесли до так званої “червоної” зони. Мери міст “повстали” проти такого рішення центрально влади і не підкорилися. Бо такий статус означає знову зупинку громадського танспорту, закриття ринків і магазинів і т.ін., що без сумніву викличе негативну рекцію у громадян. А кому це потрібне перед виборами?

Поки ж тривають зловживання й політичні ігри, хвороба прогресує.

Нагадаємо, коронавірус на Закарпатті: дві смерті за добу та 68 нових інфікованих.

Читайте на ГК:Епідемія грипу на Закарпатті: відомо, де та які школи перейшли на "дистанційку"
Читайте на ГК:Пам'ятка архітектури ледь не перетворилася на попіл: на Берегівщині рятували храм від вогню (ФОТО)
Читайте на ГК:"Ще такого світ не видів": на Закарпатті "пачкарі" придумали незвичайну схему (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська