1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Синоптик назвала причини паводку на Закарпатті

559
Аналітика Закарпаття

Сильні тривалі дощі у гірських районах - завжди нещастя.

Синоптик назвала причини паводку на Закарпатті

За словами синоптикині Наталки Діденко, причин стихійного лиха, яке сьогодні відбувається у західних регіонах України, декілька. Про це вона зазначила у дописі у Facebook. 

"Дощі на Заході вже йдуть тривалий час, причому сильні дощі. Земля, грунт так перенасичені вологою, що зриваються селеві потоки, річки виходять з берегів, руйнується інфраструктура, знищується людське майно, худоба, гинуть люди...Сильні тривалі дощі у гірських районах - завжди нещастя.

Природа не вічно може затримувати небезпечні процеси, незалежно від лісистості. Паводки, повені, на жаль, явище для цих районів типове", - зауважила метеоролог.

Також Діденко нагадала про циклонічну депресію, яка тривалий час розташовувалась над західною частиною України. Тому опади залишались, крутились на місці, з періодичним припиненням. Гори - особливі метеоумови, насичене вологою повітря додатково стимулювало випадання дощів.

"Ніхто не вітає бездумну та варварську вирубку карпатських лісів, тут якраз багато подумати, чи добре ми читаємо передвиборчі програми кандидатів, чи треба купуватися на умовну гречку, нову яскраву бляху на церкві і чи допрацьовує місцева влада, залишаючи навіть перед будинком сільського голови страшні ями на дорогах", - зауважила синоптикиня.

Вона також нагадала деяку повеневу статистику. Зокрема, згадала  про повені 1969 року в басейнах Дністра, Прута, Тиси, коли  спостерігався потужний паводок, який вважається найвищим.  Подекуди кількість опадів складала 150-250 мм за 24 години, це - 1,5-2,5 місячної норми опадів.

Також, Діденко згадала про повені  1970 року, коли  на території Українського Закарпаття стався сильнй паводок, зумовлений інтенсивними дощами. Рівні води на Тисі підвищувалися на 5-6 метрів. Тячів тоді затопило, прорвало дамбу, був пошкоджений житловий фонд на 90 відсотків, загинули люди.

"Як ви розумієте, лісів тоді було значно більше", - наголосила синоптик.

Нагадаємо, паводкова хвиля прийшла на Хустщину: до мосту у Вишкові прибиває цілі дерева (ВІДЕО 18+)

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber