1. Новини Закарпаття
  2. >

Літній відпочинок в Україні: якою буде відпустка

02.06.2020 19:21 Аналітика

Ціни зростуть, а деякі місця відпочинку можуть так і не відкритися. Що експерти говорять про постапокаліптичне літо українців.

Ціни зростуть, а деякі місця відпочинку можуть так і не відкритися. Що експерти говорять про постапокаліптичне літо українців.

Пандемія коронавірусу призвела до превеликої кризи туристичної індустрії та авіаперельотів. Експерти кажуть, що в цьому році найпопулярнішим напрямком стане внутрішній природний туризм. На це також розраховує українська влада і готує додаткові поїзди. Корреспондент.net розповідає подробиці.  

Як коронакриза змінить відпочинок в Україні У перший день літа, 1 червня, в Україні набув чинності третій етап ослаблення карантинних заходів. Головним на цьому етапі стало повернення міжміського та міжобласного пасажирського транспорту - як автобусів, так і поїздів. Туристичний бізнес сподівається, що після ослаблення карантину українці кинуться в Карпати, на Азовське і Чорне моря та інші місця відпочинку в Україні. 

Європейські країни, які стали українцям доступніші завдяки безвізу, поки не прагнуть відкривати кордони для України. Крім того, карантин знизив купівельну спроможність мандрівників. В інтернеті курорти і готелі вже рекламують відпочинок влітку, закликають бронювати місця. Жителі півдня заманюють до себе туристів заявою МОЗ про те, що морська сіль і сонячне світло вбивають коронавірус.

 Як сказала голова комітету підприємців туристично-готельної індустрії Торгово-промислової палати Алла Шаповалова BBC Україна, більшість готелів і баз відпочинку готуються почати роботу після останнього етапу виходу з карантину, який, за планом, має початися 21 червня. Алла Шаповалова передбачає, що сезон почнеться з нетривалих поїздок з початком червня - вікенди, поблизу місць проживання. А вже в липні-серпні українці дозволять собі повноцінний, тривалий відпочинок. 

Однак пандемія коронавірусу посилила побоювання відпочивальників щодо сервісу і безпеки українських курортів. Ще до коронакризи було багато нарікань на санітарні умови місць відпочинку в Україні. У Всеукраїнській асоціації туроператорів кажуть, що разом з Держагентством розвитку туризму і Торгово-промисловою палатою готується маркування, своєрідний "знак якості", які будуть отримувати безпечні місця для відпочинку в умовах нової нормальності. 

Однак незрозуміло, як дотримання нових стандартів буде контролюватися. Також невідомо, де можна буде ознайомитися з переліком місць, які пройшли перевірку. Ще одне актуальне питання - це зростання цін, оскільки нові заходи безпеки несуть додаткові витрати. Щоб вони не підвищувалися, туристичний потік повинен бути на рівні минулого року. Можливо, готелям і базам відпочинку буде вигідніше не відкриватися зовсім влітку 2020 року. 

Мер Львова Андрій Садовий сказав, що запропонував уряду звільнити туристичний бізнес у цьому році від всього податкового навантаження. Але в Держагентстві з розвитку туризму вважають, що про податкові пільги говорити не варто. Там вважають, що потрібно йти європейським шляхом пільгового кредитування. 

Відродженню внутрішнього туризму в Україні також заважають слабо розвинена інфраструктура: на поїзді - довго, на літаку - дорого, на автомобілі - утомливо через жалюгідний стан українських доріг. Join UP! прогнозує, що популярними туристичними напрямками в Україні після виходу з карантину стануть сіті-брейк-тури - поїздки на кілька днів в інші міста, оздоровчий туризм, а також відпочинок на морі і в горах. Оскільки влітку найбільш затребуваний відпочинок біля моря, для пляжного відпочинку залишаться популярними: Затока, Одеська область, Коблево, Миколаївська область, Залізний порт, Херсонська область, Кирилівка, Запорізька область. 

Відомий вірусолог, завідуюча відділом вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб Алла Мироненко говорить, що сонце і море точно не сподобаються коронавірусу, але все одно необхідно строго дотримуватися запобіжних заходів: дотримуватися соціальної дистанції і стежити за гігієною. Відпускати дітей грати з іншими дітьми на пляжі або дитячий майданчик з ослабленням карантину вона не рекомендує. 

"По-перше, діти можуть бути безсимптомними носіями вірусу, і їх важко контролювати, чисті руки чи брудні, доторкалися вони до когось-чогось, чи ні", - сказала вона Ліге.net. 

Носити маску вірусолог рекомендує тільки в приміщенні: сонце і вітер на вулиці згубні для вірусів. "Щоб вірус досяг такої концентрації в воді, щоб щось потрапило в легені - це малоймовірно. Тому плавання у водоймах не зашкодить. В басейні воду дезінфікують і там є циркуляція води. Тут загрози немає. Дистанції в метр-півтора досить", - сказала Мироненко.

Читайте на ГК:Синоптики попередили закарпатців про погодні сюрпризи: що буде з температурою
Читайте на ГК:Бум черешні на закарпатських базарах: людей шокує аномальний "сюрприз"
Читайте на ГК:Загроза для усіх областей: закарпатці також готуються до нічних відключень світла
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська