1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпаття і заробітчанство: Ерік Найман розповів, чи варто випускати краян на роботу в ЄС у період карантину (ВІДЕО)

21.04.2020 19:06 0 Аналітика Ексклюзив Автор: Голос Карпат

Голос Карпат поспілкувався з фахівцем про ініціативу ряду західних країн відправити за працівниками з України чартерні рейси, аби доставити їх до місця роботи.

У сусідніх країнах, у зв'язку з початком сезонних робіт, попит на українських трудових мігрантів такий великий, що уряди готові оплатити чартерні рейси і оформлення документів для них. 

У МЗС думають, чи дозволяти українцям вирушати на сезонні роботи за кордон.

Голос Карпат поспілкувався з доктором економічних наук, керуючого партнера Capital Times та ідейного натхненника проекту HUGS - Еріком Найманом, про ситуацію, яка склалася.

Більше дивіться у відео.

Питання від наших читачів, дивіться, ми недавно публікували матеріал про те, що європейські країни потребують наших українських заробітчан і навіть готові вислати чартер за ними. Як ви вважаєте, як Україна повинна вступити в цій ситуації?

Ну я вважаю, що Україна не повинна тримати наручниками українців, якщо в світі дійсно є попит на Українську робочу силу і її там не ображають умовно кажучи їй платять, люди повинні мати можливість туди виїхати і заробляти гроші. Але зараз заробляють гроші три категорії українців:

- Це моряки які працюють за контрактами і у моряків зараз проблеми бо морський транспорт або встав або дуже сильно обмежений в своєму переміщенні, круїзний транспорт взагалі став просто мертво, тому у моряків зараз надходжень не дуже багато буде.

- ІТ-шники - хороша високооплачувана робота, більшість з них живуть і працюють в Україні, але у них зараз теж трошки знизиться надходження.

Наші заробітчани, які в основному працюють на Заході, там Польща, Італія, Португалія і так далі, традиційна Європа. З цими людьми зараз і якась проблема, тому що в першу чергу карантинні заходи в Європі, тобто ця проблема внутрішньоєвропейських, менше робочих місць, але криза рано чи пізно мине і то що я зараз бачу все одно є багато видів роботи на яку вони будуть наймати українців і я думаю, що занадто швидко це не відбудеться, ну думаю що десь до осені в Європі знову з'явиться досить високий попит на українців.

Може бути трохи раніше, я сподіваюся що трохи раніше, але основний попит я думаю все таки до осені буде з'являтися, тому зараз українським заробітчанам які повернулися з Європи я рекомендую заощаджувати гроші щоб просочитися хоча б до осені, тому є і поганий сценарій якщо знову якийсь то карантин посилиться, то знову Європа буде закрита аж може бути до літа наступного року, або буде залучати але це будуть поодинокі випадки там тисячу чоловік, п'ять тисяч людей, але це не буде мільйон або два. Ну і зрозуміло що на які види робіт в основному ці роботи будуть пов'язані з сектором продуктів харчування, агросектор, дорожні роботи і інфраструктурні проекти і зараз в дорожні будівельні роботи будуть вливатися величезні гроші трильйони і в США і в Європі.

Інфраструктура вимагає там теж поновлення і вони будуть за рахунок цього піднімати національну економіку.

До речі в Україні теж будуть розширятися інфраструктурні проекти і попит на будівельні спеціальності в Україні буде зростати, але я думаю, що ближче до серпня-вересня або трохи пізніше, але зараз ось один із заходів підтримки національної економіки в Україні це в тому числі і інфраструктурні проекти.

Також напередодні Ерік Найман розповів про голову ОДА: "Це повинен бути в першу чергу господарник" (ВІДЕО)

Нагадаємо, Закарпаття отримало "гуманітарку" на 63 млн форинтів від угорського уряду (ВІДЕО)

Читайте на ГК:Містичні таємниці річки Тиса: трагедії, легенди про скарби та рекорди минулого (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті з'явиться новий пункт пропуску: де він буде розташований
Читайте на ГК:Непоправна втрата сколихнула все Закарпаття: на війні загинув ще один захисник
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська