1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Корупція на митниці є одним з китів української тіньової економіки, - Руслан Бортник / ВІДЕО

332
Аналітика Закарпаття

Директором Украинского Института анализа и менеджмента политики поділився свою думкою щодо ситуації з контрабандою в Україні.

Корупція на митниці є одним з китів української тіньової економіки, - Руслан Бортник / ВІДЕО

Багато хто в курсі, що влаштується на роботу на митницю не так просто. Вірніше - дорого. Місця на митниці продаються і купуються за великі гроші. Бо хлібні. Інвестиції в кар'єру на митниці окупаються, зрозуміло, не за рахунок високих зарплат.

Політолог Руслан Бортник стверджує, що «Революція Гідності» не виправила ситуацію з корупцією в митниці і, як наслідок, обсягом контрабанди. Дії нової влади в купі з економічною кризою, навіть, посприяли розвитоку тіньового сектора. Підвищивши мита та ввівши нові, вони, з одного боку зробили контрабанду ще вигідніше, а з іншого - ліквідували контролюючі органи.

Як це працює? Потрібно розділяти потоки контрабанди на такі, що йдуть "повз" і "в середину". За даними Руслана Бортника, на зовнішні європейські ринки Україна постачаються контрафактні і обходять мита паливо, сигарети і спиртне. Окрема стаття - трафік наркотиків і нелегалів. Навпаки, в Україну йде потік одягу, побутової електроніки, нафтопродуктів, предметів розкоші. Так, лише 10% одягу, яку купують українці, прийшли в країну з дотриманням всіх митних норм.

Корупція на митниці є одним з китів української тіньової економіки. Тільки за офіційними даними вона складає близько 42% від ВВП. Експерти схильні вважати, що в тіні перебуває до 60% економіки країни.

Припинити ці процеси - що мало би бути першочерговим завданням «чесної влади» - очевидно, ніхто не збирається. Це занадто вагоме джерело фінансування, в тому числі і політичних кампаній. Що ж до фокуса на Закарпатті, то це швидше політтехнологія, ніж особливість регіону, говорить політолог. У сусідніх регіонах ситуація аналогічна.

Руслан Бортнік вважає, що інформаційна галас навколо області пов'язаний з вирішенням «валити Балогу». І пильна увага до Закарпаттю просто призведе до того, що потоки змістяться до «конкуруючим структурам» в інших областях.

 

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber