1. Головна
  2. >
  3. ІТ і технології

InProject HUB представляє ТОП-10 професій у сфері AI: яку обрати?

104

Дізнайтесь, разом з InProject HUB, які професії у сфері штучного інтелекту є найпопулярнішими у 2024 році. Як кар'єрні можливості можуть змінити ваше професійне майбутнє.

InProject HUB представляє ТОП-10 професій у сфері AI: яку обрати?

Поки деякі спеціалісти бояться, що їхні навички та робочі місця замінить штучний інтелект, інші розглядають нові технологічні рішення, як засіб для розвитку своєї професійної діяльності. Сучасні компанії переконані, що революція в AI, навпаки, підвищить функціональність бізнесу, сприятиме фаховому розвитку кадрів та забезпечить появу нових перспективніших вакансій. Які професії у сфері штучного інтелекту набувають популярності у 2024 році — детально розповідає IT-компанія InProject HUB.

“Дослідження міжнародних консалтингових компаній показують, що до 2030 року завдяки AI можна автоматизувати до 70% процесів практично в кожній професії. Поки прикладні рішення на базі ШІ перебувають на своїй початковій стадії. Відповідно той, хто вже зараз навчиться отримувати за їх допомогою професійну користь, досягне значних успіхів, перш ніж застосування таких інструментів стане справді масовим.”СЕО компанії InProject HUB, Костянтин Войтович.

Позитивні прогнози лунають від багатьох експертів. Американська компанія Gartner, до прикладу, розраховує, що завдяки ШІ, вже у 2025 році буде створено близько 2 мільйонів додаткових робочих місць. Відповідно, бажання отримати престижну роботу в галузі AI з часом буде тільки зростати. Поступова інтеграція штучного інтелекту в робочі процеси призведе до збалансованого розподілу ресурсів та прагнення фахівців до безперервного навчання. Керівництво InProject HUB у відгуках про компанію говорить про важливість опанування працівниками навичок, необхідних для ефективного застосування ШІ. Адже тестування нових технологічних можливостей допоможе компанії в майбутньому залишатися попереду конкурентів.

Актуальні професії у сфері AI за оцінкою Костянтина Войтовича

СЕО компанії ІнПроджект Хаб, у відгуку про кар’єру у сфері AI, вказує на наступні популярні професійні напрямки:

  1. Фахівець з глибокого навчання, який працює зі нейронними мережами. Його завдання полягає у створенні систем програмування, які імітуватимуть роботу людського мозку. Саме для цього працівники проводять структурування цифрових даних та методів їх обробки. Професія вимагає розвинених аналітичних здібностей та уважності до деталей. У пригоді також будуть навички тайм-менеджменту та креативне мислення.
  2. Аналітик даних. За допомогою ШІ здійснює обробку великих обсягів інформації для оновлення корпоративних баз даних. Ефективно вирішує безліч бізнес-завдань та допомагає приймати обґрунтовані рішення. Важлива навичка — розвинуте аналітичне мислення.
  3. Інженер з машинного навчання. Обов'язки: проєктування та розробка систем машинного навчання. Зазвичай, це створення ПЗ та різних просунутих додатків. Для роботи необхідно розумітися у прикладній математиці, моделюванні та програмуванні.
  4. Транскрипціоніст. Завдання — перетворення аудіо- та відеозаписів у текстові формати. Чудова можливість розпочати кар'єру в ШІ людям, які не мають попереднього досвіду в IT. Важливі навички — розуміння основ граматики, орфографії та пунктуації.
  5. Спеціаліст із кібербезпеки. Займається підготовкою та розробкою систем цифрової безпеки, проведенням перевірок, виявленням потенційних ризиків та порушень в роботі комп'ютерних систем. Статистика свідчить, що рівень загроз кібербезпеки зростає, а отже спеціальність буде дуже затребуваною.
  6. Бізнес-аналітик. Створює за допомогою ШІ прикладі бізнес-рішення, зокрема моделі візуалізації для вирішення широкого кола завдань. Вважається проміжною ланкою між аналітиками даних та керівниками. Добре розвинені комунікативні навички будуть у пригоді.
  7. Інженер-робототехнік. Займається проектуванням, розробкою та створенням прототипів роботів. Використовує автоматизацію та ШІ у багатьох галузях, починаючи від виробництва, і закінчуючи медициною. Робота вимагає наявності розвинених аналітичних навичок.
  8. Менеджер з технологічних ризиків. Займається виявленням та запобіганням випадків зловмисного використання ШІ. Зазвичай вони проводять цифрові експерименти та навіть планують хибні кібератаки, щоб розуміти яким чином хакери вдаються до злому мережевих систем. Для роботи необхідні відмінні навички управління.
  9. Інженер з нейролінгвістичного програмування. Створюють інструменти, які допомагають розпізнати мову та покращують вже наявні користувацькі інструменти. Для роботи важливо розумітися в інформатиці та мати хороші організаційні здібності.
  10. Дослідник ШІ. Вивчає та розробляє методи ефективного використання ШІ в різних галузях. Зазвичай вони працюють у групах та повинні вміти інтерпретувати дані за допомогою методів інформатики та програмування.

Згідно з відгуками про InProject HUB, працівники компанії стверджують, що штучний інтелект можна використовувати з користю для вирішення різноманітних бізнес-завдань. Успішна інтеграція ШІ в процеси вимагає певних експериментів та ітерацій, проте розвиток у співробітників відповідних навичок, необхідних для його використання, допоможе ефективно застосовувати інноваційні технології у повсякденній роботі.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber