1. Головна
  2. >
  3. ІТ і технології

Популярні послуги стали недоступними: українці втратили можливість продати авто та обміняти посвідчення в “Дії“

329

У мобільному додатку "Дія" тимчасово припинили перереєструвати автомобілі та обмінювати посвідчення водія.

Популярні послуги стали недоступними: українці втратили можливість продати авто та обміняти посвідчення в “Дії“

Про це повідомив Головний сервісний центр МВС.

У повідомленні Головного сервісного центру МВС йдеться про те, що у додатку "Дія" продавати і купувати (перереєструвати) автомобілі та обмінювати посвідчення водіїв знову можна буде з 28 травня 2024 року. Усі заявки розглянуть у порядку черги.

Ці послуги тимчасово призупинили у додатку "Дія" через зміну реквізитів для оплати рахунків. Реквізити для оплати рахунків змінюють через реорганізацію регіонального сервісного центру МВС.

Нагадаємо, продавати автомобілі та деякі інші транспортні засоби (мотоцикли та мопеди) через мобільний додаток "Дія" стало можливо з кінця 2023 року. Станом на кінець квітня 2024 року через "Дію" продали понад 55 000 транспортних засобів.

На оформлення договору купівлі-продажу автомобіля у додатку "Дія" потрібно приблизно 10 хвилин. Продавець спочатку генерує заявку, покупець вносить до неї додаткову інформацію (наприклад, вибирає, чи хоче він отримати пластикове свідоцтво, чи достатньо цифрового документа в додатку "Дія"). Потім продавець та покупець формують договір купівлі-продажу. Після цього відбувається автоматична перевірка автомобіля, продавця та покупця за базами та реєстрами.

Система може відмовити у перереєстрації транспортного засобу через "Дію". Наприклад, якщо автомобіль перебуває у розшуку, якщо продавець чи покупець своєчасно не сплатили штраф за порушення ПДР, якщо є заборгованість по аліментах чи виконавчі провадження тощо. Але система не повідомляє конкретної причини відмови. Про причину відмови можна дізнатися безпосередньо у сервісному центрі МВС.

Незабаром у "Дії" запровадять функцію оповіщення із конкретною причиною відмови перереєстрації транспортних засобів. Над цим функціоналом зараз працюють.

Слід зазначити, що вартість перереєстрації автомобіля через "Дію" становить 1105 грн. Стільки ж потрібно заплатити за перереєстрацію ТЗ й у сервісному центрі МВС.

У додатку "Дія" вже до кінця 2024 року може з'явитися послуга розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації. Технічно вона вже готова. Справа залишилася за народними депутатами. Вони вже відповідний законопроєкт №10380 наприкінці квітня 2024 року ухвалили у першому читанні.

Читайте також: Резерв+ на кордоні: прикордонники уточнили чи потрібно встановлювати спеціальний застосунок, щоб виїхати за межі країни

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber