1. Головна
  2. >
  3. ІТ і технології

Україна може заборонити TikTok?: доля додатка залежатиме від рішення партнерів, — Ярослав Юрчишин

120 ІТ і технології Україна

Голова комітету зі свободи слова ВР зазначив, що такі дії можливі.

Україна може заборонити TikTok?: доля додатка залежатиме від рішення партнерів, — Ярослав Юрчишин

Голова комітету зі свободи слова Верховної Ради Ярослав Юрчишин повідомив, що Україна може запровадити обмеження щодо TikTok у разі, якщо таке рішення приймуть партнери.

Про це розповів Ярослав Юрчишин в інтерв’ю “РБК-Україна”.

Відповідаючи на запитання, чи можуть заблокувати TikTok та Telegram на території України, Юрчишин зауважив, що налагодження контакту з адміністрацією та створення механізму з контролю є найкращим варіантом.

Зокрема він навів приклад, коли Сполучені Штати виявили в Telegram пабліки, пов’язані з ІДІЛ: спочатку Telegram теж намагався проігнорувати ці факти, але почався повномасштабний судовий процес, і канали позакривали й зняли верифікацію з акаунтів.

Щодо TikTok, глава комітету Верховної Ради заявив, що якщо партнери запровадять санкції проти цього китайського сервісу, то Україна також може це зробити – для цього буде підстава.

"У нас, з одного боку, є така підстава для санкцій – якщо такі санкції введені в країні-партнері, ми їх вводимо. Тут все дуже непросто, але це може стати ще одним козирем у переговорах не лише з TikTok, а й з Telegram, якщо Штати підуть на такий гострий крок… Про що, власне, кажуть Штати? Про те, що невідомо, як збираються, невідомо, як обробляються, невідомо, для чого використовуються персональні дані. Вони розуміють, що в постінформаційну добу це ключовий ресурс, ключовий актив людини", – пояснив Юрчишин.

Голова комітету додав, що нині Україна “стежить за процесом”.

Читайте також: Лайфхак для користувачів Windows: як прибрати синій “екран смерті”

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також: