1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. ІТ і технології

Штучний інтелект допоможе розміновувати території України: деталі

Міністерство економіки України та технологічна компанія Palantir, яка спеціалізується на аналітиці великих даних, підписали угоду про партнерство, що передбачає у майбутньому залучення штучного інтелекту (ШІ) у процес гуманітарного розмінування українських територій.

Штучний інтелект допоможе розміновувати території України: деталі
Малюнок

Про це йдеться у пресслужбі економічного відомства.

Документ підписали в Лондоні, в межах візиту до Великої Британії української делегації на чолі з першою віцепрем’єркою, очільницею Мінекономіки України Юлією Свириденко.

– Гуманітарне розмінування – нульовий етап відновлення України. Наразі потенційно забрудненими є 156 тис. квадратних кілометрів землі, в зоні ризику перебуває понад 6 млн українців. Саме тому прискорення гуманітарного розмінування, зокрема завдяки співпраці з такими технологічними компаніями, як Palantir, це можливість зберегти життя людей і швидше розпочати відбудову України, – сказала Свириденко.

З боку компанії Palantir документ підписував виконавчий віцепрезидент у Великій Британії та Європі Луїс Мослі, який заявив, що укладена угода допоможе врятувати життя українців та зміцнити економіку України.

– Незалежно від того, допомагаємо ми відважним українським захисникам протистояти агресії Путіна, підтримуємо переселення їхніх близьких, чи допомагаємо критично важливій програмі країни з розмінування, Palantir стоїть пліч-о-пліч з Україною та її людьми, – зазначив Луїс Мослі.

Згідно із документом, передбачається співпраця за такими напрямами:

  • оцифрування операцій гуманітарного розмінування, автоматизація процесів, передбачених Національною стратегією протимінної діяльності на період до 2033 року;
  • використання асистента на базі платформи штучного інтелекту Palantir (AIP) для прийняття рішень у протимінній діяльності.
  • використання асистента на базі платформи штучного інтелекту Palantir (AIP) для прийняття рішень у протимінній діяльності.

До цих баз увійде як стала інформація, наприклад, оцінка економічної ефективності сільгоспземель, близькість забруднених територій до комунікацій тощо, так і оперативна, яка буде регулярно оновлюватися.

Йдеться, зокрема, про дані обстеження територій ДСНС, ДССТ, неурядовими операторами, кількість і стан техніки, наявність піротехнічних підрозділів на конкретних напрямках тощо.

– Завдяки можливостям Palantir AIP, платформа аналізуватиме інформацію та надаватиме рекомендації щодо оптимізації процесів. Наприклад, зможе порадити, враховуючи всі дані, як найефективніше провести очищення конкретної території – за допомогою нових методів розмінування, таких, як дрони, чи із застосуванням традиційних методів. Кінцевою ж метою вбачається розмінувати території швидше та за менших витрат, – йдеться у повідомленні пресслужби.

Пілотний проєкт платформи було представлено на Першій Міжнародній донорській конференції з гуманітарного розмінування України, яка відбулася в Загребі 11-12 жовтня 2023 року.

Читайте також: Навушники з камерою, розумні окуляри та чудо-кільце: майбутні гаджети популярної компанії можуть назавжди змінити життя людей

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Цей матеріал також доступний на таких мовах: Російська Угорська Англійська
Більше за темою
Світове ноу-хау: на Заході вигадали незв...

Світове ноу-хау: на Заході вигадали незвичайну тех...

Чип підтримуватиме одразу двох операторі...

24.02.2024 12:48 99 0 ІТ і технології

Навушники з камерою, розумні окуляри та ...

Навушники з камерою, розумні окуляри та чудо-кільц...

Яблучна компанія готується до радикальни...

26.02.2024 15:43 106 0 ІТ і технології

«Київстар» готується до запуску нового к...

«Київстар» готується до запуску нового коду: чи вп...

Раніше мобільний оператор подав заявку т...

29.02.2024 21:06 89 0 ІТ і технології

Штучний інтелект допоможе розміновувати ...

Штучний інтелект допоможе розміновувати території ...

Міністерство економіки України та технол...

03.03.2024 23:07 88 0 ІТ і технології

Як очистити кеш Telegram без втрати важл...

Як очистити кеш Telegram без втрати важливих даних...

Майже у кожного у смартфоні є популярний...

04.03.2024 22:26 198 0 ІТ і технології

Аномалії на Землі:  останній місяць зими...

Аномалії на Землі: останній місяць зими став найт...

Лютий 2024 року побив температурні рекор...

07.03.2024 17:14 57 0 ІТ і технології