1. Новини Закарпаття
  2. >

Навіщо Вам потрібне ASO: основи оптимізації додатків

⠀

ASO (Оптимізація для магазину додатків) - це ключ до того, щоб залишатися актуальними і конкурентоспроможними навіть у боротьбі з великими гравцями ринку. За умови, що ваш продукт досконало розроблений і викликає позитивні емоції у користувачів.

Чим більше уваги ви приділите розробці сторінки, тим вищі шанси виходу в лідери серед конкурентів. Або принаймні, вам вдасться втриматися на плаву та залучити визначену кількість користувачів.

Що включає в себе робота ASO?

Давайте розглянемо, що ми можемо зробити, маючи тільки доступ до консолі та пошуку в магазині. Для початкових проектів це важливо, оскільки не всі мають стартовий капітал для реклами.

На сторінці є безліч полів та пунктів, деякі з яких можна періодично змінювати та оновлювати. Кожна така зміна впливає на те, як магазин додатків і потенційні користувачі сприймають вас.

Таким чином, ASO оптимізація поділяється на дві частини: внутрішню та зовнішню.

Внутрішня частина ASO

Внутрішня частина стосується роботи з індексацією ключових слів та додатків. Кажучи іншими словами, ми добираємо ключові слова, фрази, описи, щоб Google та Apple піднімали нас в рейтингу за цими ключами та відносили до відповідної категорії. Переважно це робота з текстовою частиною сторінки.

В Google Play та App Store є кілька полів, де можна додати ключові слова для індексації. Вони відрізняються в різних магазинах, тому для кожного з них потрібно готувати окремо. Також частота використання відрізняється, тому потрібно формувати семантичне ядро для кожного магазину окремо.

Зовнішня складова ASO

Зовнішня складова відноситься до безпосереднього взаємодії з потенційним користувачем. Вам необхідно переконати користувача, що ваш додаток - це саме те, що він шукає. Адекватна інформація та атрактивний візуальний дизайн тут величезного значення.

Ми вже розглянули, як сформулювати назву та підзаголовок, і важливо пам'ятати, що вони повинні бути читабельними та зрозумілими. Просто накопичення ключових слів може викликати відчуття відштовхування або непорозуміння щодо призначення додатка.

Робота з візуальною частиною може бути більш захоплюючою. Основне завдання візуального оформлення, окрім належного вибору контенту, що не обманює користувачів, - це підвищення конверсії з переглядів до встановлень.

Тестування - це ваш найкращий курс дій. Постійний пошук найкращого варіанта, який забезпечить більше встановлень та підвищить конверсію.

Потрібно постійно проводити тестування. Генерувати нові ідеї, робити висновки з попередніх досліджень та просто спробувати щось нове. Неможливо заздалегідь знати, що спрацює, а що ні. Також не забувайте про сезонність. Наприклад, новорічний дизайн може бути хорошою ідеєю.

Висновок

Якщо ви серйозно підійшли до розробки додатка і бажаєте досягти успіху в цій області, то досліджуйте та використовуйте ASO. Досліджуйте алгоритми Google, вподобання та інтереси потенційних користувачів, перетворюйте свої слабкі сторони на сильні. Занурюючись глибше в це питання, ви зможете відкрити для себе нові трюки, методи просування та джерела трафіку.