1. Новини Закарпаття
  2. >

Від 40 до 60 тисяч жертв — з України: виявлено новий небезпечний вірус-майнер

29.10.2023 23:56 ІТ і технології Актуально

Без відома власника комп’ютера вірус майнить криптовалюту.

Без відома власника комп’ютера вірус майнить криптовалюту.

Фахівці з кібербезпеки виявили, що сотні тисяч комп'ютерів по всьому світу були заражені шкідливим ПЗ, яке потай від них майнило криптовалюту на їхніх комп'ютерах. Серед постраждалих – десятки тисяч українських користувачів.

Про "черва" повідомили у компанії Positive Technologies – він поширювався через torrent-файл на сайті topsoft.space. Після завантаження "троян" збирав інформацію про систему, інсталював програму-майнер XMRig та архівував інформацію з папки, пов'язаної з месенджером Telegram.

Таким чином було заражено понад 250 тисяч комп'ютерів з операційною системою Windows у 164 країнах. Переважна кількість постраждалих (понад 200 тисяч користувачів) – це мешканці України РФ, Білорусі та Узбекистану. Причому, судячи із "температурної" карти, від 40 до 60 тисяч жертв – користувачі з України.

Переважна кількість жертв – звичайні користувачі, але, крім них, також були заражені комп'ютери у держструктурах, нафтових та газових компаніях, медустановах, рітейл- та IT-компаніях.

Крім прихованого майнінгу, ПЗ могло отримати доступ до листування користувача в Telegram, вивантажувати дані з його облікового запису та відправляти їх зловмисникам через Telegram-бот. Вивчивши його, фахівці виявили користувача, який запустив "черва" і знайшли його в соцмережі X (Twitter).

Ймовірною метою масової кібератаки називається продаж особистих даних користувачів у майбутньому.

Читайте також: Не мають нічого спільного із сучасними гаджетами: п’ять міфів з минулого про зарядку телефону

 

Підтримайте ЗБІР для 128-ої Закарпатської бригади (на зарядну станцію для забезпечення енергії на передовій). ДЕТАЛЬНІШЕ➤ 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте на ГК:На кордоні України розблокували один з пунктів пропуску
Читайте на ГК:Зеленський підписав новий закон про мобілізацію
Читайте на ГК:Вже з 29 квітня: з'явилось важливе попередження для українців