1. Новини Закарпаття
  2. >

На ринок виходить перший у світі летючий автомобіль

27.10.2023 15:51 ІТ і технології незвичайно

Розробляли його паротягом 15 років.

Розробляли його паротягом 15 років.

PAL-V Liberty оснащений розкладними несучим і штовхальним гвинтами. Він оснащений двома моторами та здатний розвинути 170 км/год по дорозі та 180 км/год — у польоті, пише ФОКУС  посилаючись на сайт Autoevolution.

Нідерландська компанія PAL-V нарешті розпочинає виробництво свого летючого автомобіля Liberty. У 2024 році планують випустити 90 таких апаратів вартістю в 499 000 євро.

PAL-V Liberty розробляли протягом 15 років. Перший прототип летючого авто випробували ще 2009 року, а передсерійну модель презентували трьома роками пізніше.

Тепер проєкт нарешті на фінішній прямій, і в листопаді в Мюнхені відкриється перший шоурум PAL-V. Пізніше з'явиться доступніша версія Liberty за 299 000 євро. Покупців запросять на льотні курси, де вони зможуть безплатно пройти навчання й отримати ліцензію пілота.Суспільство

PAL-V Liberty поєднує в собі риси автомобіля та гелікоптера або автожира (літального апарата з несучим і штовхальним гвинтами). Це двомісна капсула на колесах довжиною 4 м. Вона виконана з композитних матеріалів, тому важить 664 кг.

Летючий автомобіль оснащений розкладними несучим і штовхальним гвинтами. Мотор Rotax потужністю 200 к. с. дає йому змогу розвивати 180 км/год у повітрі, підніматися на висоту до 3500 м і долати до 500 км. Для зльоту достатньо 200-метрового відрізка дороги, а ось посадка в Liberty вертикальна.

Для руху по дорозі передбачено окремий 100-сильний двигун. Він дає змогу розганятися до 100 км/год за 9 с і розвивати 170 км/год.

Читайте також: На Закарпатті викрили чергового переправника військовозобов’язаних

Підтримайте ЗБІР для 128-ої Закарпатської бригади (на зарядну станцію для забезпечення енергії на передовій). ДЕТАЛЬНІШЕ➤ 

Читайте на ГК:“Живі” черги скасували: через ажіотаж закордонні паспортні сервіси вжили заходів
Читайте на ГК:Жертви фактично душили самі себе: в Європі виявили ритуальні жертвоприношення (ФОТО)
Читайте на ГК:Кількасотметрові черги, ажіотаж і хаос: українці за кордоном масово “атакують“ паспортні столи